כבר 30 שנה – ניר גלבוע בראיון למגזין מצודה

כבר 30 שנה – ניר גלבוע בראיון למגזין מצודה

במסגרת סדרת הכתבות המסכמת את העשור שחלף, קיימנו בתחילת החודש ראיון עם ניר גלבוע מנכ”ל שבמידה רבה משקפת בהתפתחותה 3קבוצת צוות את שעבר על ענף האבטחה בעשור שחלף.

ראיין וערך: עירד גיל

“באוקטובר 1989 השתחררתי מהצבא וממש סמוך לשחרור פעלתי להקמת צוות 3 . בצבא שירתתי בלוט”ר והייתי מפקד על תחום שהיה חדש אז בצבא – צלפי טרור. בלוט”ר פגשתי אנשי מילואים שעסקו בתחום האבטחה האזרחי ושם, בפעם הראשונה, חלפה בראשי המחשבה על הקמת חברת אבטחה. לקראת סוף השירות הצבאי יצאנו להקים יחידה למלך נפאל (אז זה היה מסווג) ושם קיבלתי החלטה: “אני חוזר לארץ, מקים חברת אבטחה ובכסף שארוויח אממן לימודים ואחיה בכבוד”.

אבי, צ’וצ’ו, יורם גלבוע ז”ל, השתחרר באותה תקופה מצה”ל בדרגת תא”ל ועמד לקבל תפקיד כמנכ”ל רשות שמורות הטבע. לצערו, בסמוך למינוי נפלה הממשלה וזה לא יצא לפועל.

תחת לחצים שלי, משפחה וחברים שכנענו אותו להצטרף למיזם והפעם לפעול לביתו. אני זוכר את אבי מתקשה להבין איך אני מגיע עם יוזמה שכזאת ואומר לי: ‘אני איש צבא, סבך חקלאי, מה לנו ולחברה פרטית?’. לבסוף חברנו לשותפים המלווים אותי כבר 30 שנה עד ליום זה."

הימים הראשונים

“תחילת הדרך, כמו כל התחלה, הייתה קשה ומאתגרת. בלילות עבדנו כשומרים ובימים ניהלנו וניסינו לשווק את החברה. בהתאם לדרישות הרכש שיבצנו עצמנו למשמרות לילה כשומרים וכך מימנו רכישת מדים ומכשירי קשר. אני הייתי עושה את המשמרות שלי וכאשר אבי היה מתעקש לעשות גם הוא משמרות, תמיד הייתי מצטרף אליו ומעביר איתו את הלילה. זאת הייתה אחת התקופות העמוסות והמעייפות בחיי, אך לצד זה נהנינו מאד. היינו יחד, היה לנו חלום ופעלנו למען מימושו”.

מי היה הלקוח הראשון?

“הלקוחה הראשונה שלנו הייתה אגודה חקלאית בשם ‘סיידון גזר’ שהייתה אחראית על השדות החקלאיים סביב יישוב כרמי יוסף, בהמשך קיבלנו עבודה בתוך היישוב עצמו. משם התפתחנו וקיבלנו עבודה בנס ציונה ובהמשך גם קיבלנו את העבודה במוסדות החינוך בעיר רחובות. אבי היה שמרן מטבעו וחשש לקחת עבודות נוספות, פן לא נצליח לעמוד במשימה ובשונה ממנו אני רציתי לגדול ולהתפתח כמה שאפשר. זו הייתה תקופה מרתקת,
עבדנו שעות רבות וזו הייתה חוויה מאוד מיוחדת עבור שנינו, שכן בזמן שירותו הצבאי נעדר אבי ימים רבים מהבית ולא היינו מתראים. לצערי הגדול, לאחר שלוש שנים נפטר אבי בגיל 49 ואני מצאתי עצמי לבד בראש החברה. באותה העת קיבלתי החלטה להפוך את לחברה גדולה ומשמעותית ובמידה מסוימת זו הייתה דרכי להמשיך להנציח את זכרו. בראשי תמיד חשבתי: חלמנו ותכננו ואני אדאג שזה יתממש”.

אבני דרך

“התחלנו, כאמור, בשנת 1989 כחברת שמירה ואבטחה קטנה ולוקאלית והיום קבות צוות 3 פרוסה ב- 10 סניפים, מספקת שירותי אבטחה למאות לקוחות פרטיים ומעסיקה אלפי עובדים ומנהלים.
בסוף 1992 הקמנו את חברת ‘צוות 3 שירותי ניקיון’. באותה עת היה מקובל במכרזים רבים לדרוש מהזוכה לספק גם שירות זה. לנו היה ברור שמדובר בשני עולמות תוכן שונים ומהיום הראשון פעלו החברות כשתי ישויות נפרדות.

לאחר פטירתו של אבי ולקראת סוף המילניום הקודם, התחלנו להבין שיש צורך לספק ללקוחות גם פתרונות טכנולוגיים. לא בכל מקום יש צורך בשמירה אנושית ובמקומות שונים ובזמנים שונים ניתן להסתפק במיגון אלקטרוני או בשילוב בין השניים. תובנה זו הביאה אותי להחלטה להקים חברת מוקד. גם בתחום זה, כמו בחברת האבטחה, היה ברור לנו שעל מנת להצליח אנו חייבים לספק שירות טוב ומקצועי יותר ממה שהיה מקובל עד אז. בשנת 2000 התחלנו לרכוש חברות מוקד קטנות ולוקאליות וחיברנו אותן לצוות 3. יש לומר שזו אמנות לכשעצמה”, מדגיש ניר. “הרכישה היא החלק הפשוט, ההטמעה היא החלק המורכב. מדובר באלפי לקוחות בכל רכישה, הנדרשים למתן מענה טכנולוגי ומבצעי. בשנה האחרונה רכשנו שלוש חברות גדולות ואני שמח לומר שהפכנו לאחת משתי חברות המוקד הגדולות בישראל עם קהל לקוחות בפריסה ארצית המונה נכון להיום יותר מ- 47 אלף מנויים."

הנושא השני – ההשקעה העצומה שלכם בעובדים ובמנהלים, הינה מסוג ההשקעה הנהוגה בחברות הייטק יותר מאשר בחברות אבטחה. אשמח אם תרחיב בנושאים אלו.

“בסוף שנות התשעים החלטנו כהחלטה אסטרטגית לא לגשת למכרזים, שכן במכרזים כולם חייבים לעמוד בדרישות הסף ומה שלרוב קובע הוא המחיר. אנחנו בחרנו להתמקד דווקא בלקוחות שאצלם המענה המקצועי ורמת השירות הניתנת היא הקובעת כאשר המשא ומתן על המחיר יגיע רק לאחר מכן. אמנם תמיד המחיר הוא פרמטר משמעותי וחשוב, אך יש פרמטרים נוספים שחברות אלו אינן מוכנות להתפשר עליהן ושם כוחנו.
אחד הפרמטרים הללו הוא ההקפדה על זכויות העובדים והדאגה לרווחתם. אני חושב שמדיניות זו בחברה נגזרה גם מהאופי שלי ותפיסת החיים שלי בנושא העסקת עובדים. כתפיסת עולם אני חושב שלא ניתן לעמוד בשום משימה אם לא נדאג לעובד שנשלח לבצעה. מחובתנו כמנהלים וכמעסיקים לספק לעובד את כל הכלים הדרושים לו, החל ממדים דרך הכשרה מתאימה, ציוד, תמיכה ועד, כמובן, שכר הוגן. גישה זו מוכיחה עצמה שנים רבות ובה, כפי שציינתי, טמון כוחנו וייחודנו ואני חושב שזאת אחת הסיבות בגללן לקוחות רבים בוחרים בנו שנה אחר שנה כבר שנים רבות”.

בוא נדבר על “התקופה השחורה” של חברות האבטחה הראשונות, בשנות ה- 2000 כאשר נושא עושק העובדים עלה לכותרות.

“אחלק את התקופות לשתיים; בשנות ה-90 היה כאוס בתחום כאשר כל חברה ‘פירשה’ את חוקי העבודה אחרת. ברמה האישית הרגשתי מאוד לא נוח וחשתי שחייבים להסדיר את הנושא. החלטתי לעשות מעשה וליזום ישיבה עם ההסתדרות. היום זה נראה הגיוני אבל באותם ימים זה היה מעשה פורץ דרך עד גבול הלא ייעשה. להזכירך, אנו מדברים על התקופה בה לא היה ארגון חברות אבטחה פעיל כפי שקיים היום. פניתי אל בעלי חברות האבטחה הוותיקות וביקשתי שנתכנס. זה לא היה פשוט בהתחשב בכך שאני בחור צעיר בעל חברה צעירה הפונה ל’אריות הוותיקים’ שחלקם החלו לפעול עוד בטרם הקמת המדינה. על אף הקושי היה ברור לכולם שכך לא ניתן להמשיך וכי יש לייסד ארגון חדש אשר בראשו יעמוד יו”ר בהתנדבות ומנכ”ל שכיר כאשר בעלי החברות הוותיקות יהיו חייבים לוותר על זכות הוטו שהייתה להם עד אז. הארגון החדש, אותו מוביל מאז פיני שיף כמנכ”ל, פנה להסתדרות ויחד נכתב הסכם קיבוצי חדש. בהמשך קידם הארגון פעולות נוספות בתחום שאחת החשובות שבהן היה קידום ה‘חוק להגברת האכיפה’ המשית היום אחריות גם על מזמין השירות. חוק זה סגר את הפרצות והיום אני יכול לומר שרוב רובן של החברות פועל כחוק ושומר על זכויות העובדים".

"נכון להיום, פועל הארגון מול ההסתדרות להעלאת שכר המינימום הענפי בתחום השמירה שיהיה מעל שכר המינימום המשקי, משמע שהיום אנחנו הפכנו להיות מי שדואג לעובדים. אני חושב שכאשר יש לך עובד מרוצה, הוא יהיה מקצועי ומחובר ויעבוד איתך לתקופות ארוכות”.

ההשקעה בעובדים ובמנהלים

“כמענה לשאלתך השניה בדבר ההשקעה שלנו בעובדים ובמנהלים. תמיד היה חשוב לנו לייצר אופק לעובדים.  בצוות 3 ישנם עובדים רבים שהתחילו כמאבטחים, הפכו לאחראי משמרות ובהמשך למנהלי פרויקטים, מנהלי סניפים וסמנכ”לים. יש לנו תכנית שנקראת ‘עתודה ניהולית’ וכאשר אנו מזהים מאבטחים או אחמ”שים אשר להם יכולות ניהוליות והם מחוברים טוב לתחום האבטחה הם נכנסים לתכנית ומקבלים תמיכה והכוונה. עובדים מצטיינים יכולים 3שכבר עובדים היום במטה של צוות להגיש בקשה להתקבל לתוכנית ומי שעובר את הוועדה מקבל מהחברה מלגה לשיפור יכולותיו בתחום ניהול ואבטחה ואיתו אופק קידום. אנחנו, כמדיניות, גם משקיעים רבות בתחום תנאי העבודה וההווי החברתי של המנהלים והעובדים; החל משיפור סביבת העבודה וכלה בטיולים, מסיבות עובדים עם המשפחות ועוד”. ועד העובדים “כאשר היה ניסיון לאיגוד עובדים בחברה החלטנו שלא להילחם בהתארגנות, נפגשנו עם הנציגים ובסוף זה הסתיים ברצון שלנו לסייע ולתמוך בהם. התוצאה היא ועד פעיל לעובדים בצוות 3 שבראשו עומדת עובדת החברה עמית סלומון. בתיק הקליטה של כל עובד מופיע מכתב מעמית ושם מצויים כל הפרטים לצורך פניה אליה, בכל דבר וענין. אנחנו מקיימים פעילויות משותפות רבות עם הועד. לדוגמא, הוועד הקים קבוצת כדור-עף לבנות ובימים אלו אנו מקימים קבוצת קט-רגל, יש לנו סל מתנות למשפחות בהם הילדים מתגייסים, יש לנו סל מתנות למשפחות בהם יש ילדים העולים לכיתה א’, וסל לסיוע למשפחות נזקקות”.

מיזוגים ורכישות – לאן פני ענף האבטחה. אני רוצה לשאול אותך בנושא מבניות הענף. השנה ביצעה מספר רכישות משמעותי 3צוות של חברות בתחום המוקד. האם זו מגמה כללית?

“תחום האבטחה הופך למקצועי ומורכב יותר מבעבר ועלות הכניסה גבוהה משהייתה. על מנת להיות קבלן שירות יש להפקיד ערבויות בגובה חצי מעלות שכר העובדים החודשי. ככל שהחברה גדלה כך גדל גובה הערבויות. בנוסף, משרד התמ”ת מאלץ את החברות להגדיל את מטה החברה בבעלי תפקידי פיקוח ובקרה שלא היו בעבר. משרד הבט”פ ומשטרת ישראל מחייבות את החברות להחזיק חדר נשק בכל מחוז ובכל מפעל ראוי מחויבת החברה להעסיק בעל רישיון מיוחד וסגן עבורו. עלות הגיוס והמיון גבוהה, כל עובד נדרש למבדק של פסיכולוג ארגוני, להכשרה ולרענונים. כל אלו ועוד מכבידים מאוד על החברות וכתוצאה מכך אותן חברות עם היקפי פעילות קטנים מתקשות מאוד לעמוד בעלויות. מצב זה דוחק לקונסולידציה וכך הרבה חברות שלא מצליחות לפרוץ קדימה, לשאת במאמץ התפעולי ולעמוד במאמץ הכלכלי והפיננסי מציעות עצמן למכירה”.

השפעת הטכנולוגיה על האבטחה הפיזית

“אין ספק שאנו בעיצומה של מהפכה טכנולוגית. מערכות שרק לפני חמש שנים היו נחלתם של מערכי אבטחה ממלכתיים הן היום ברות השגה בכל מתקן אזרחי. יכולות , הביג דאטא IOTהאנליטיקה, מערכות הוהבינה המלאכותית כבר כאן והן ימשיכו להתפתח במחוזותינו. אם ישנה שאלה האם הטכנולוגיה תחליף את האדם, אזי התשובה היא שבמקרים מסוימים כן ובמקרים אחרים לא. בסופו של יום צריך את המאבטח/ המוקדן/הסייר שיפעילו את המערכות ויגיבו על ההתראות”.

האם זה מחייב כח אדם מתוחכם, משכיל ומיומן יותר מבעבר?

“אין ספק שהמאבטח היום צריך להיות ברמה גבוהה מבעבר ואנו במגמת עליה. מאבטח צריך לצאת להכשרות ולבצע רענונים להכיר ולתפעל מערכות טכנולוגיות מתקדמות ולפיכך יש לגייס כח אדם איכותי יותר. היום השכר הממוצע באבטחה הוא גבוה משכר המינימום ואחת הסיבות לכך הוא הצורך בגיוס כח אדם איכותי. מזמיני השירות מבינים שעל מנת לקבל כח אדם איכותי ואפקטיבי יש לשלם שכר בהתאם. לדעתי האישית, ואמרתי זאת לא פעם, התגמול בעבודות אבטחה עדיין מחייב שיפור”.

איך אתם מתמודדים עם הדור שבהרבה מובנים אין לו את המודעות החברתית שהייתה קיימת בעבר?

“זה בהחלט אתגר; הן באופן הגיוס, הן בתפעול היומיומי והן בדרכים לשימורו. ראשית, הפרסום מתבצע היום ברשתות החברתיות ולא בעיתונות או באתרי דרושים למיניהם וזה מצריך ידע וכלים אחרים. כמו כן, ראיון העבודה חייב להתבצע בסמוך למקום העבודה/מגורים של המועמד. זה מצריך לפתוח יותר ויותר משרדים בנקודות שונות ברחבי הארץ, מועמדים לא מוכנים להתאמץ ולנסוע לראיונות בנקודות מרוחקות ממקום העבודה. הדור החדש מחפש אתגרים בעבודה ואי לכך אנו מקדישים משאבים על מנת להציע לעובדים משימות נוספות, מעבר למשימות אבטחה. בנוסף וכפי שציינתי קודם, חשוב לתת לעובד אופק קידום על מנת לייצר מחויבות לעבודה לאורך זמן”.

אחת ההשלכות של היעדר כח אדם באבטחה הוא הניסיון לעבור לאבטחה ניידת במקום מאבטח בכל נקודה. מה דעתך על מגמה זו?

“זו אינה תופעה חדשה והיא קיימת מזה מספר שנים. על החברה המציבה מאבטח בשטח חלה אחריות כמעט מלאה. תפקידו של המאבטח להרתיע, להתריע ולמנוע פגיעה במאובטח. מנגד, יש את עולם המוקד המגיב רק לאחר שזוהתה חדירה למקום המוגן. האבטחה הניידת דומה יותר לשירותי מוקד מאשר לאבטחה. אבטחה ניידת יעילה מבחינת עלות אך יש לקחת בחשבון שכח התגובה יגיע לאחר קרות האירוע. אנחנו בחברה ערוכים לתת גם מזה וגם מזה. כחברת מוקד גדולה אנו גם מפעילים ניידות סיור בכל הארץ וגם סיירים על אופנועים במקומות בהם יש עומסי תנועה. אנו עושים שימוש בטכנולוגיה החדישה והמתקדמת ביותר לפיקוד ושליטה ומציעים ללקוחות את כל מנעד השירותים”.

כמה מילים לסיכום?

“אנחנו החלטנו ללכת יד ביד עם הרגולציה אשר מונעת את הפרצות ואת הפיראטיות שהיו קיימים בעבר בתחום האבטחה. בסופו של דבר, הרגולציה מוכיחה את עצמה. הרבה פעמים ניהלנו דיאלוג בהיבט המקצועי מול הרגולטורים השונים. במקרים מסוימים הצלחנו לשנות את החוק או את פריט הרישוי, שכן בסופו של דבר הרגולציה מיטיבה עם הענף והופכת אותו למקצועי יותר. צריך לזכור: אנחנו, חברות האבטחה הפרטיות, משמשות כמעגל הביטחוני השלישי של עם ישראל. אחרי המעגל הצבאי והמעגל המשטרתי ניצבות חברות האבטחה והמוקד. במציאות שלנו ובחלק גדול מהפיגועים פעלו המאבטחים למניעה, לטיפול ולתגובה ולא פעם נפגעו או איבדו את חייהם. עבודת אנשי האבטחה ובעיקר אנשי המוקד והסיירים אינה מסתכמת בתחום הפח”עי ואנחנו פועלים רבות גם בתחום מיגור הפשיעה וצמצום הגניבות, הן בעסקים, הן במשקים החקלאיים וכמובן במגזר הביתי. רבים מאנשי האבטחה עוסקים בסדר ציבורי ומניעת אלימות. בשנים האחרונות אנו עדים לאלימות קשה כנגד אנשי האבטחה. אני חושב שלפעמים שוכחים עובדה חשובה זו ואלו שעושים את העבודה לא זוכים להערכה ולהוקרה לה הם ראויים. אני שמח שמגזין מצודה בחר בהם כאנשי העשור של המגזין. לא ניתן לסיים מבלי להתייחס למשבר הקורונה הפוקד אותנו ואת העולם כולו. הסיכון לבריאות הציבור הוביל למאבק ממשלתי ואזרחי רחב המציב אתגר גדול לכלכלות רבות בעולם וביניהן לכלכלת ישראל. הנחיות גופי החירום להסתגרות של מרבית האוכלוסייה בבתיהם מובילה לפגיעה בחברות ומאלצת אותן לפטר ו/או להוציא עובדים רבים לחל”ת, בכדי לשרוד תקופה זו. מפרוץ המשבר פעלתי וממשיך לפעול רבות בכדי למזער את הפגיעה בעובדים. השקעתי משאבים רבים יחד עם מר פיני שיף, מנכ”ל חברות האבטחה, ויתר חברי הנהלת הארגון , על מנת להכיר בחברות האבטחה כענף חיוני למשק בשעת חירום. אני שמח שמאמצים אלו נשאו פרי ובאו לידי ביטוי, לפני ימים ספורים, בתקנות לשעת חירום בהן הוכרנו כענף חיוני למשק. עם זאת, ונוכח עדכון תדיר של תקנות לשעת חירום, עם החרפת התפשטות המחלה, קיים חשש משמעותי שבהחלטת ממשלה על ‘סגר מלא’, תתבטל יכולתנו להעניק שירות ללקוחותינו הרבים, למעט חברות שהוגדרו כמפעל חיוני. כולי תקווה כי גם אם חלילה נידרש לסגר מלא, כוחות החירום הלאומיים יאפשרו לאנשינו, הפזורים ברחבי הארץ, להמשיך בשירות החיוני והחשוב בשמירה על ציוד, רכוש ומבנים. משבר הקורונה חידד את הצורך בחשיבותם ונחיצותם של עובדי השמירה והאבטחה המהווים את המעגל השלישי, בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל ומשמשים כמכפיל כח לכוחות המשטרה, הצבא ושאר גופי החירום. במיוחד בימים אלה, אני סבור כי יש להכיר בחברות האבטחה כמפעל חיוני למשק ולא רק כענף חיוני. אני רוצה להודות לכל מנהלי ועובדי צוות 3 הפועלים במסירות רבה בכדי שנעבור בהצלחה ימים מאתגרים אלה – יחד ננצח את הקורונה."

להצעת מחיר או ייעוץ בנושא אבטחה צרו איתנו קשר

צרו קשר