אבטחת מתחמי יוקרה

אבטחת מתחמי יוקרה

אבטחת מתחמי יוקרה מהווה תחום התמחות ייעודי בשוק תחומי האבטחה הפיזית. מתחם יוקרה מבודל ממתחם ״רגיל״ ממספר סיבות. ראשית, הקהל שמגיע למתחמים אלו, טיב השירות המצופה במתחמים כאלו והרכוש הקיים במתחמים כאלו. צוות 3 הינה חברת אבטחה המתמחה באבטחת מתחמי יוקרה, כולל אולמות אירועים יוקרתיים ועד מתחמי מגורים או מגדלי מגורים לקהל המחפש סביבה התואמת את מעמדו. 

קהל מאוים 

הקהל שמגיע למתחמי יוקרה, לרוב, הינו קהל עשיר, עטור קשרים בעולם העסקי, התאגידי והממשלתי. ככזה, מדובר בקהל מאוים יותר מהאדם הרגיל. אנשים עשירים נמצאים באופן תדיר תחת איום חטיפה או סחיטה. בנוסף, קהל מקושר, כזה המחזיק סודות עסקיים או מדינתיים, מטבעו מאוים בשל הסודות שהוא מחזיק. 

זו הסיבה שאבטחת מתחמי יוקרה היא תחום אבטחה ייעודי. ראשית, על חברת האבטחה לדעת את רשימת האורחים על מנת לסווג אותם בהתאם למידת האיום הצפויה עליהם באירוע. לאחר מיפוי האיומים, נדרשת חשיבה כיצד למקם את צוות האבטחה כך שאישים הנדרשים להגנה צמודה יקבלו כזו. לעומת זאת, אלו הנמצאים בסיכון מופחת, יקבלו הגנה היקפית ו"אזורית״. 

תכנון אבטחת אירוע מסוג זה דורשת ירידה לפרטים מדוקדקים. כולל שאלות כמו איך מאבטחים את חדר המעילים. אף אחד לא רוצה שמישהו זר יתחיל לחטט לו במעיל שהשאיר בשמירת חפצים במהלך האירוע ועד תיאום עם המאבטחים האישיים של אותם אנשים, באם ישנם כאלו. 

רכוש יקר 

אבטחת מתחמי יוקרה כוללת גם את היבט ההגנה על רכוש האורחים. החל במכוניות יוקרה המגיעות לאירוע כזה, דרך הרכוש של המתחם עצמו ועד לרכוש אישי שאורחים נושאים עליהם. היות ומדובר בקהל עשיר או מקושר, אירועים במתחמים כאלו מושכים אליהם תשומת לב בעולם הפשיעה.

טיב השירות

בשונה מאבטחה פיזית במתחמים ממוצעים, אבטחת מתחמי יוקרה נמדדת , בין היתר, גם ברמת השירות שמקבלים האורחים. מטבע הדברים, אלו אורחים או דיירים הרגילים לרמת שירות גבוהה וחברת האבטחה צריכה ליישר קו עם ציפיות אלו. החל בלבוש המאבטחים, הנראות הכללית שלהם, צורת הדיבור שלהם וההתנהגות שלהם. 

אבטחת מתחמי יוקרה הינה פעילות מורכבת המתאפשרת אודות לחברות מקצועיות כמו צוות 3 המתמחה באספקת שירותים אלו. מדובר באבטחה במספר מעגלים, מרמת הפרט (מי מגיע לאירוע) ועד הגנה היקפית מסביב למתחם, הכוללת שומרים גלויים או סמויים וסיורים רכובים לאיתור איומים מבעוד מועד. 

שימוש במגוון טכנולוגיות

בנוסף לשומרים אנושיים, אבטחת מתחמי יוקרה דורשת גם שימוש במגוון טכנולוגיות מתקדמות. החל ממצלמות אבטחה, רחפנים לניטור עילי של המתחם וכלים נוספים. אלו מאפשרים לצוות האבטחה להיות במודעות מצבית רציפה לכל אורך האירוע במידה ומדובר במתחם אירועים, במתחם מגורים פרטי, חוף פרטי ועוד. 

כאשר מדובר במגדלי מגורים יוקרתיים, אבטחת מתחמי יוקרה כוללת שומר בכניסה לאורך כל שעות היממה, סיורים רכובים עיתיים ואבטחה צמודה על דירות בבניין המוגדרות בסיכון גבוה בשל זהות הבעלים. 

לסיכום, אבטחת מתחמי יוקרה דורשת חברת אבטחה מקצועית כמו צוות 3. חברה המסוגלת לתכנן ולבצע את הפעולות הנדרשות לאבטחת שלומם ורכושם של אורחים או דיירים במתחמי יוקרה.

להצעת מחיר או ייעוץ בנושא אבטחה צרו איתנו קשר

צרו קשר