אבטחת מוסדות פיננסיים

אבטחת מוסדות פיננסיים

מוסדות פיננסיים כמו בנק, בורסה, חברת ביטוח מחזיקים כספים או מנהלים כספים ונחשבים ליעדים אטרקטיביים עבור גורמי פשיעה. בנוסף, מוסדות כאלו המקבלים קהל, חשופים גם להפרעות סדר, כולל הפעלת אלימות מצד לקוחות. זו הסיבה שמוסדות פיננסיים נחשבים לאתגר עבור חברת אבטחה פיזית.

בחברת צוות 3 התפתח תו״ל מסודר לאבטחת מוסדות פיננסיים הכולל התייחסות למספר תרחישים נפוצים ולמעגלי האבטחה הנדרשים להתמודדות עמם. המעגל הראשון מטרתו לשמור על המרחב הפיזי בתוך הסניף. מעגל זה כולל בידוק בטחוני בכניסה למבנה, באמצעות מגנומטר ושומר אנושי במטרה למנוע החדרת נשק.

בחניון ישנו שומר פיזי ומערכת זיהוי לוחיות רישוי (LPR) המאפשרת רישום מסודר מי נכנס ויצא מהחניון לפי חותמת זמן. כתלות בגודל הקהל ומידת האיום על הסניף, ניתן גם להוסיף מאבטחים סמויים. במידה וישנם פתחים נוספים בבניין, ההגנה עליהם תהיה בהתאם למטרתם (אם עובר בהם קהל או שהם סגורים תמיד).

בקבלת הקהל, אחרי שהמבקר עובר את השומר הראשון, ישנו מנגנון לזיהוי הנכנסים ומתן הרשאות להתניידות בבניין. ניתן ליישם מנגנון כזה באמצעות דלפק קבלה מאויש המחלק תגים זמניים או מערכת לסריקת תעודות זהות אוטונומית, כתלות ברצון הלקוח. ניתן אף לאפשר התניידות בתוך הבניין בהתאם לזהות המבקר באמצעות מתן הרשאות מסוימות למעליות ודלתות בבניין. מנגנון נוסף שיש להטמיע הוא לחצני מצוקה לעובדים הפוגשים קהל.

מעגל נוסף באבטחת מוסדות פיננסיים מורכב ממרכיבים טכנולוגים. פריסת מצלמות עם מערכת הקלטה לתיעוד רציף של המרחב המאובטח. מערכת וידאו כזו גם עוזרת לפענוח מקרים בדיעבד (פורנזיקה). במידה וישנם בבניין מקומות הדורשים רמת אבטחה גבוהה יותר, כמו חדרי כספות, חדר מנכ״ל, חדר ישיבות, יותקנו מערכות טכנולוגיות ייעודיות. כולל אפשרות למערכות המונעות האזנה מרחוק בחדרי ישיבות ועיבוי האבטחה הפיזית סביב חדרי כספות.

אבטחת מוסדות פיננסיים כוללת גם אבטחה על בעלי תפקידים במוסד הפיננסי. אם מדובר ביו״ר, מנכ״ל, מנהל השקעות או כל בעל תפקיד שמחזיק ידע היכול לפגוע פיננסית בעסק. במקרים כאלו, חברת צוות 3 יודעת לספק אבטחה אישית על בעל התפקיד ומשפחתו, ככל שהלקוח דורש. אבטחה כזו יכולה לכלול הגנה על ביתו הפרטי, הרכבים שלו ועד לווי צמוד של מאבטחים גלויים או מוסווים.

לצד אבטחה פיזית של אתרים או אישים, חברת צוות 3 מספקת גם פתרונות בטיחות משלימים. התמודדות עם שריפות, הצפות ומפגעים סביבתיים נוספים הם חלק מתכנית אבטחת מוסדות פיננסיים לטובת רציפות תפקודית של העסק. במקרים כאלו מותקנות מגוון מערכות לגילוי ולכיבוי אש, זיהוי דליפות נוזלים דליקים, מערכות יניקה לגילוי עשן ועוד. מעגל אבטחת מוסדות פיננסיים נוסף הוא חיצוני וכולל איסוף מודיעין, ככל הניתן, על האיומים שיש כלפי המוסד הפיננסי.

אין ספק כי אבטחת מוסדות פיננסיים היא אתגר אבטחתי, בעיקר כאשר מדובר בעסק בפיזור גיאוגרפי גדול עם הרבה סניפים. במקרים כאלו, יש צורך בחברה עם ניסיון רב בתחום כמו צוות 3, המסוגלת לטפל במספר מעגלי אבטחה המבטיחים מערך אבטחה הוליסטי התומך ברציפות תפקודית של העסק וכן בשימור הנכסים הפיננסיים והאנושיים שלו.

להצעת מחיר או ייעוץ בנושא אבטחה צרו איתנו קשר

צרו קשר