אבטחת חברות הייטק

אבטחת חברות הייטק

חברות הייטק נחשבות לקטר המוביל של ייצוא המשק הישראלי. בבסיסן, חברות אלו מסווגות ככל ארגון עסקי אחר. לחברת הייטק יש כוח אדם, משרדים, סניפים, ציוד וסודות מסחריים. מצד שני, אופי העבודה בהייטק שונה מארגון תעשייתי, מוקד שירות לקוחות או סניף בנק. בחברת צוות 3 נצברה התמחות ייחודית באבטחת חברות הייטק, המתחשבת בכל המאפיינים הייחודיים של סגמנט עסקי זה. 

ישנם סוגים שונים של חברות הייטק. יש חברות שליבת העיסוק שלהן היא לספק שירותים. חברות אלו מחזיקות מוקד טלפוני, מעבדה (לעיתים כולל קבלת קהל) וצוותי שטח שיוצאים לתקן תקלות. לחברה כזו יכולים להיות מספר סניפים בארץ או בחו״ל. במקרה זה, נתחיל במחשבה כיצד מאבטחים את המידע הרגיש ביותר של החברה – רשימת הלקוחות שלה. 

מידע כזה יכול להיות מצוי בחדר המנכ״ל בכספת, במחשבים הממוקמים בחדר מסוים והמידע הזה נגיש גם לחלק מאנשי החברה במכירות, בשירות ובשיווק. בתרחיש כזה, החדרים הרלוונטים במבנה החברה יאובטחו בצורה הדוקה יותר, עם בקרת כניסה, מצלמות מקליטות, חיישני נפח ועוד. לעיתים אף תדרש הגבלת כניסה כאשר רק בעלי הרשאות שהוגדרו מראש במערכת, יקבלו גישה לחדרים אלו. 

בהיבט כוח האדם, יותקנו מנגנוני בקרה בכניסה וביציאה מהבניין. מנגנון כזה יכול לכלול עמדת קבלה ושומר אנושי, מצלמות מקליטות ואף דרישה לבדיקת כבודת המבקרים והעובדים לראות שאף אחד לא מדליף מידע עסקי מתחומי הבניין. כמו גם, ניתן להתקין מצלמות מקליטות בחללי העבודה ומערכת לרישום כניסה ויציאה לצורך בקרת עובדים שוטפת. 

חברת הייטק מסוג שונה, עוסקות בפיתוח מוצר. בתרחיש כזה, אבטחת חברות הייטק נדרשת לכלול הגנה על ה-IP. קוד המקור של החברה, המהווה את ליבת העסק. בדומה לתיאור לעיל, גם במקרה זה נדרשת שמירה הדוקה על החללים בהם נשמר קוד המקור וכן על העובדים המחזיקים בידע זה (לרוב, גרעין קטן בחברה). 

מאפיינים משותפים למרבית חברות ההייטק כוללים מספר סניפים בארץ ובחו״ל, עבודה מסביב לשעון (עובדים מול חו״ל), רגישות גבוהה של העובדים לתנאי העבודה וצפייה לרמת שירות גבוהה. בנוסף לאלו, ישנם מעגלי האבטחה הרלוונטים לכל עסק. אבטחת חברות הייטק צריכה לכלול גם הגנה מפני פריצות, שריפות, אירועי בטיחות, שמירה על הסדר בתוך משרדי החברה ובחוץ ועוד. 

חברת צוות 3 מציעה כחלק ממערך אבטחת חברות הייטק גם שירותי מוקד צופה וסיירים רכובים. שירותים אלו משלימים את האבטחה המקומית במשרדי וסניפי החברה ומאפשרים מעגלי אבטחה נוספים. אין ספק כי אבטחת חברות הייטק הוא תחום מקצועי ייחודי הדורש חברת אבטחה עם פריסה ארצית, כוח אדם מיומן, ידע נרחב במערכות טכנולוגיות תומכות המסוגלת לספק רמת שירות אוניברסלית בכל סניפי הארגון. 

להצעת מחיר או ייעוץ בנושא אבטחה צרו איתנו קשר

צרו קשר