אבטחת ארגונים ומוסדות

אבטחת ארגונים ומוסדות

אבטחת ארגונים או מוסדות מטרתה לאפשר להרבה אנשים, במתחם מוגדר, לנהל את שגרתם ללא חשש מפשע או טרור. ארגון או מוסד יכול להכיל מספר מתחמים פיזיים תחת ניהול מרכזי, כאשר איכות האבטחה נדרשת להיות אוניברסלית. קרי, חברת האבטחה נדרשת לספק אותה איכות אבטחה בכל המתחמים הפיזיים של אותו ארגון או מוסד. 

כאשר מתכננים מערך אבטחת ארגונים ומוסדות יש להתחשב במגוון פרמטרים. ביניהם הגנה היקפית, התקנת מצלמות, קביעת מרכז פיקוד ושליטה ועוד. במקרה של מוסד חינוכי, נדרשת רגישות יתר בהיבט אבטחה. זאת, מכיוון שמוסד חינוכי מאכלס מאות ואלפי תלמידים, בגילאים שונים וחשוף לתרחישי ייחוס רבים. מוסדות חינוך כוללים התחשבות גם בממשק של הורים ומבקרים עם מתחם הלימודים. 

תכנון אבטחת ארגונים ומוסדות חינוך נדרש ליישם את ההנחיות המרכזיות של משרד החינוך ומשטרת ישראל בתחום האבטחה וגם להיערך למצבי חירום. מערך אבטחה במוסד חינוכי יכול לכלול גם הגנת פרימטר באמצעות שומר נייד וגם הגנת שער באמצעות שומר נייח. 

בהיבט טכנולוגי,  אבטחת ארגונים ומוסדות כוללת, בנוסף לשומרים אנושיים, שימוש נרחב במערכות אבטחה דיגיטליות. בהתאם לחוקי ותקנות הפרטיות, ניתן להתקין מצלמות מסוגים שונים במתחמי המוסד או הארגון. מצלמות כאלו יכולות להיות ניידות (PTZ) או סטטיות. את המצלמות ניתן לחבר לחדר שליטה בקרה מקומי או מרוחק, ממנו אפשר לצפות בנעשה בזמן אמת. מצלמות חכמות יכולות לספק התרעות אקטיביות לאנשי הביטחון ולעורר את תשומת ליבם לאירועים.  

האפשרות להעביר שידור חי של מצלמות לצופה מקומי או מרוחק, מאפשרת לקיים מספר מעגלי אבטחה. כאלו במתחם וכאלו מרוחקים בעירייה, במחוז או בפיקוח מוקד אבטחה חיצוני. 

לצד אפשרות הצילום ושיתוף הוידאו, אבטחת ארגונים ומוסדות יכולה להיעזר גם בהקלטות הצילומים. מערך מצלמות הפרוס בכל מתחם המוסד או הארגון מאפשר יצירת ארכיב היסטוגרפי של הנעשה בשטחו. בעת אירוע אמת או חשד להתנהגות שאינה הולמת, צוות הביטחון יוכל להיעזר בארכיב זה לצורך חקירה ויזואלית של החשדות. 

נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון, היא שמערך אבטחת ארגונים ומוסדות צריך להיות מתועד באופן מלא ועדכני. מערך כזה, על כל מעגלי האבטחה שלו, צריך להיות מתועד בכל פרט, כך שגם אם כוח האדם הניהולי או המבצעי מתחלף, הרציפות התפקודית של המערך נשמרת. אם מדובר במספר מתחמים של אותו ארגון, תיק מערך האבטחה צריך להכיל נתונים והוראות כיצד לתפעל כל מתחם בתרחישי איום שונים. 

לסיכום, מערך אבטחת ארגונים ומוסדות נדרש לספק פתרונות מורכבים למתחמים הומי אדם, לעיתים ילדים ונערים, ולעשות זאת במספר מעגלי אבטחה. מערך כזה צריך לכלול גם טכנולוגיות אבטחה כולל מצלמות וסנסורים לתמיכה בכוח הביטחון האנושי. מערך כזה יש לנהל בתיעוד מדוקדק על מנת לספק אבטחה רציפה לאורך זמן.

להצעת מחיר או ייעוץ בנושא אבטחה צרו איתנו קשר

צרו קשר