מערכות מיגון מתקדמות להגנה על הבית והעסק

מערכות מיגון מתקדמות להגנה על הבית והעסק

על מנת להבטיח עבודה תקינה של מוקד אבטחה, מערכות ההתראה והמיגון חייבות לבצע את העבודה לשמן הותקנו בצורה מיטבית וללא תקלות.

מערכות המיגון בעצם מהוות את השלב הראשון במעגל האבטחה של בית או כל מתקן אחר שמאובטח על ידי מוקד אבטחה מבצעי. תפקידן לזהות פריצה ולהתריע על כך למוקד על מנת שיתפעל את האירוע בהתאם. יחד עם זאת, מערכות המיגון כיום עושות הרבה מעבר לכך ובעצם משמשות כלי חשוב מאד בידי המוקד ויחידות הסיור גם במהלך האירוע עצמו ולא רק בשלב הגילוי וההתראה.

אילו מערכות מיגון מקובל לראות היום בבתים ובתי עסק?

מערכת אזעקה

מערכת אזעקה הן עולם שלם שהתפתח מאד בשנים האחרונות וחברות ישראליות המתמחות בתחום זה, בהחלט מובילות אותו. אם בעבר מערכת אזעקה ביתית או עסקית הותקנה על מנת לזהות פריצה ולהפעיל צופר מחריש אוזניים, הרי כיום מדובר המערכות משוכללות שמלבד שידור ההתראות למוקד הן "מתקשרות" גם עם המכשיר הנייד של הלקוח באמצעות אפליקציה.

ניתן לחלק את מערכות האזעקה ל-2, מערכות קוויות ומערכות אזעקה אלחוטיות. למערכות הקוויות יש יתרון באמינות וביציבות אל מול המערכות האלחוטיות. כמובן שחסרונה הוא בחיווט שלעתים יכול להיות מסורבל. ככל שהמערכות האלחוטיות יתקדמו ישתפרו (ויש הטוענים שהן כבר לגמרי שם) אנחנו נראה יותר ויותר דחיקה של המערכות הקוויות מהשוק.

גלאים

חלק בלתי נפרד מכל מערכת מיגון הן הגלאים המחוברים למערכת האזעקה. גם את תחום הגלאים ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות, גלאים פנימיים להתקנה בתוך הבית וגלאים חיצוניים להתקנה מחוץ לבית ובחצר. לרוב גלאים חיצוניים יעניקו שכבת אבטחה נוספת ולעתים ימנעו את כניסת הפורץ לבית – אולם חושב לציין כי המחיר של גלאים אלה גבוה הרבה יותר מגלאים שנועדו לשימוש פנים ולכן הרבה פעמים בהחלטת הלקוח יותקנו גלאים פנימיים בלבד. קיימים גלאים לשני סוגי מערכות האזעקה (קוויות ואלחוטיות).

גלאי נפח

קיימות מספר טכנולוגיות בעולם הגלאים. גלאי נפח, למרות שמם המטעה, לא מזהים שינויים בנפח אלא דווקא שינוי בטמפרטורה שמתרחשים כתוצאה מכניסה / יציאה של אנשים / בעלי חיים לאזור המוגן. יתרונם של גלאים אלה הוא בכך שהם מגנים על אזור ללא קשר מהיכן פרצו אליו (בניגוד לגלאי ווילון). אלה הגלאים הזולים ביותר ולרוב נדרשים לפחות שלושה מהם כדי להגן על בית / דירה באופן מספק, כמובן ככל שהבית גדול יותר ואזורי המיגון רבים יותר, תידרש התקנה של גלאים נוספים. קיימים בשוק גלאי נפח פנימיים וחיצוניים.

גלאי ווילון

גלאי ווילון קיבלו את שמם כתוצאה מאלומת האור שהם מייצרים המזכירה ווילון. לרוב יותקנו על מנת למנוע חדירה מדלתות, חלונות או כל אזור שינתן להיכנס דרכו לאזור המוגן. גם גלאים אלה עובדים על יכולת זיהוי שינוי בטמפרטורה אך הם רגישים מאד ויוכלו לזהות גם רוח פתאומית שנכנסת מחלון ולהתריע למערכת האזעקה. יתרונם של גלאי הווילון הוא שבני הבית יכולים לנוע בחופשיות באזור המוגן ועדיין גלאי הווילון יוכלו לפעול ולבצע תפקידם נאמנה ללא מפריע.

מצלמות אבטחה

עולם מצלמות האבטחה התפתח בשנים האחרונות לממדים עצומים. מאות חברות בכל העולם מייצרות אינספור סוגים של מצלמות, כאשר הזוכים הגדולים הם ללא ספק קהל הצרכנים. התחרות הרבה מאלצת את הספקים להוריד את רמות המחירים לכאלה שמייצרות הזדמנויות קנייה מעולות! בנוסף, התפתחות הטכנולוגיה הביאה חידושים גם לעולם המצלמות. מצלמות אנליטיקה הפכו לאבן פינה בתחום האבטחה וניתוח הנתונים.

תפקיד המצלמות במעגל האבטחה

מצלמות האבטחה הן העיניים של אנשי הצוות במוקד המבצעי ותיכנסנה לפעולה מיד אחרי שמערכת האזעקה תתריע על פריצה. המידע שהמוקד המבצעי יקבל מהמצלמות יעזור לו להחליט על המשך הפעולה הנכון ביותר לאותו אירוע.

גם כאן נוכל למצוא מצלמות קוויות ואלחוטיות בדיוק כמו במערכות האזעקה, אך גם מצלמות צינור או מצלמות כיפה, לשימוש פנימי או חיצוני, 2MP או 8MP וניתן להמשיך לרשימה בלתי נגמרת שכנראה תבלבל הרבה יותר מאשר תעשה סדר ?

כדי לבחור את המצלמות שיתנו לאזור המוגן את ההגנה הטובה ביותר (אך גם במחיר המשתלם ביותר) נדרש מקצוען שזה עיסוקו. יש המון היבטים שיש לקחת בחשבון טרם מתקינים מצלמות אבטחה והניסיון של בעל המקצוע לחלוטין מהווה פה את אחד הפרמטרים החשובים ביותר.

DVR/NVR

מצלמות האבטחה מחוברות למכשיר הקלטה DVR על ידי כבלים פיסיים. מכשיר ה DVR מבצע את העיבוד של המידע, הופך אותו לקובץ וידאו קריא ומעביר אותו הלאה למוקד המבצעי או לאפליקציה במכשיר הנייד של הלקוח. אחד החסרונות המהותיים של מערכת זו, היא שבכדי לצפות בווידאו שהוקלט יש לחבר פיסית את מכשיר ה DVR למחשב ומשם לרשת.

אם מדובר במצלמות IP המבצעות כבר הן את העיבוד של המידע לקובץ וידאו, אז במקום ה DVR שכבר אין בו צורך, יעשה שימוש ב NVR שיקבל את הנתונים המוכנים מהמצלמות, ישמור אותם וישדרם הלאה. חיבור ל NVR הוא אלחוטי ואין צורך בכבלים. היתרון הגדול של ה NVR היא ביכולת הצפייה מרחוק ללא כל חיבור מיוחד שיש לבצע.

התקנת מערכת מיגון

בהרבה מקרים הצלחה או כישלון של מערכת מיגון תלוי בהתקנה שלה, או אם נדייק, באיכות ההתקנה. אנחנו לחלוטין ממליצים על התקנה שמבוצעת על ידי מומחה בעל ניסיון וזו בדיוק הסיבה שאנחנו לא מאפשרים התקנה של מערכות מיגון צוות 3 עד ידי מישהו שלא נכלל בצוות המתקינים המומחים שלנו!

גלאים שלא יותקנו כהלכה, מצלמות שלא יכסו את האזור שהן אמורות לכסות, הגדרות שגויות במערכת והרשימה עוד יכולה להימשך.. כל אלה יגרמו למערכת האבטחה בסופו של דבר להיכשל בשעת מבחן.
אל תשאירו את אבטחת הבית לחובבנים – פנו אלינו עוד היום!

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר