סוגי מצלמות אבטחה

סוגי מצלמות אבטחה

מדריך נבוכים לבחירת מצלמות אבטחה- אילו סוגי מצלמות אבטחה קיימים?

איזו מצלמת אבטחה אני צריך? זו שאלת ״מליון הדולרים״ כאשר אנו נדרשים לבחור את סוג מצלמת האבטחה שעלינו לרכוש לעסק או לבית. בשונה מבעבר, כיום, שוק מצלמות האבטחה מציע עושר טכנולוגי ומגוון עצום של סוגי מצלמות מיצרנים שונים. משתנים כמו מחיר, סביבת העבודה, מידת הרגישות לביטחון, זהות היצרן ועוד, מכתיבים סוגים ותתי סוגים של מצלמות אבטחה שונות. 

כיצד בוחרים? ובכן, על מנת להקל עליכם, ריכזנו מספר סוגי מצלמות, כל אחת מתאימה למשימות מסוימות. 

מצלמות אנלוגיות 

מצלמות אנלוגיות קיימות עשרות שנים בשוק ומהוות נתח משמעותי ממנו עד היום. מצלמות אבטחה אלו עובדות בטכנולוגיית מעגל סגור (CCTV), כאשר המצלמות מחוברות ביניהן בתשתית כבילה פיזית, לרוב כבל קואקסיאלי, המחברות אותן אחת לשניה ולמערכת הקלטה (DVR) מרכזית. אחד היתרונות במצלמות אבטחה במעגל סגור טמון באבטחת מידע. הכבילה הפיזית במעגל סגור מקשה על דליפת מידע. 

מצלמות IP 

מצלמות אבטחה אלו נחשבות לדור החדש של המצלמות. כל מצלמה מחזיקה כתובת IP ייחודית המאפשרת לה להתחבר לרשת תקשורת בצורה קווית או אלחוטית. מצלמת IP יכולה גם להיות מחוברת לרשת האינטרנט ולאפשר שליטה מרחוק ושידור לכל התקן מחשוב, בלי תלות במקומו הפיזי. האפשרות לחבר מצלמות אבטחה לרשת, תורמת למתארי עבודה בהם תא השטח הנדרש לכיסוי אבטחתי גדול. כמו גם, לתאי שטח בהם מורכב לפרוס תשתית כבילה פיזית. 

מצלמות PTZ

מצלמות אבטחה אלו מאפשרות שליטה מרחוק מכנית בתנועת המצלמה באמצעות מנוע חשמלי. מצלמת PTZ יכולה להזיז את העדשה בציר מאוזן (ימין-שמאל או PAN) ובציר אנכי (מעלה- מטה או TILT). ניתן, בנוסף, לשלוט על מידת הזום. כיום קיימות מצלמות PTZ דיגיטליות, המכונות IP PTZ. מצלמות ממונעות אלו נדרשות כאשר מרחב הצילום גדול וקיים צורך להזיז את המצלמה. כמו גם, במקרים בהם נדרשת הזזת מצלמה לוודא זהות אדם (מעל לשער כניסה לדוגמא). 

מצלמת הרתעה

מצלמת אבטחה לצורך הרתעה נועדה לשמש כאמצעי גלוי במרחב, כך שפורץ או אדם לא רצוי, ידע שמצלמים אותו. ניתן לחבר מצלמת אבטחה כזו למערכת כריזה ואזעקה, על מנת להעצים את האפקט המבוקש. מצלמת אבטחה כזו מתקינים במקום גלוי בבית, בעסק או במרחב החיצוני, כך שכל אחד שעובר במקום יראה שקיימת מצלמה. 

מצלמות צינור

מצלמות אבטחה צינור נקראות כך בשל העיצוב הגלילי של מצלמת האבטחה. מצלמות אלו יכולות להיות דיגיטליות (IP) או אנלוגיות. מצלמות אבטחה אלו כוללות עדשה בגודל קבוע והיא משמשת לצילום במקומות צרים וארוכים כגון מסדרונות, חניונים ועוד. רוב מצלמות אבטחה מסוג זה מגיעות עם חיישן אינפרה אדום לצילום בחושך סביר ועד חושך מוחלט וטווח דינמי רחב (WDR). 

מצלמות כיפה

מצלמות אבטחה כיפה, כשמן כן הן – בצורת כיפה. מצלמות אלו נבדלות בכך שהן יותר אסתטיות, פחות בולטות לעין ולכן מתאימות למרבית המרחבים הפנימיים בעסק או בבית. אחד היתרונות העיקריים במצלמת אבטחה כזו טמון בכך שקשה להבחין לאן פונה העדשה. מצלמות כיפה הן פתרון מעולה למי שמחפש מצלמות אבטחה לעסק. מצלמת כיפה מגיעה עם מגוון פיצ׳רים בהתאם לדגם כולל מצלמה אינפרא אדום לראיית לילה, רזולוציות שונות, מגוון סוגי עדשות ועוד. 

מצלמה נסתרת

מצלמות אבטחה משמשות למגוון מתארים, חלקם מצריכים צילום חשאי. כלומר, שהנוכחים במרחב המצולם לא ידעו שמצלמים אותם. למשל, כאשר גנבים נמצאים בבית ורוצים להבטיח שהם יצולמו ולא יפגעו במצלמות. מצלמות אלו משמשות, בין היתר, לניטור סביבת התינוק, הכספת או הקופה בעסק. מצלמות אבטחה נסתרות מגיעות לרוב במידות קטנות, כך שניתן היה לשלב אותן במקומות פחות חשופים. 

לסיכום, שוק מצלמות האבטחה כולל מגוון רב של סוגי מצלמות. על מנת להתאים את המצלמה למתאר ההתקנה המבוקש, עלינו להחליט ראשית מה אנו רוצים להשיג בהתקנת מצלמות אבטחה. לאיזו סביבה היא מיועדת, כמה אור יש בסביבה, האם אנו רוצים שתצלם גם בלילה ועוד. 

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר