מצלמות אבטחה מומלצות לשנת 2024

מצלמות אבטחה מומלצות לשנת 2024

מצלמות אבטחה הפכו להיות נפוצות בבתים ובתי עסק, כאשר המגוון הקיים בשוק גדול ולכל תרחיש ניתן להתאים תצורה שונה. איך בוחרים מצלמות אבטחה מומלצות? ובכן, ראשית יש להגדיר מהם הפרמטרים שאנו מחפשים במצלמה, למה היא מיועדת, האם נדרשת מצלמה אלחוטית או קווית, האם אנו מחפשים מצלמה למתאר חיצוני או פנימי ועוד.

מצלמות אבטחה מומלצות

מצלמות איכותיות הן כאלו הכוללת מספר פרמטרים חשובים. צילום איכותי, אפשרות צפייה מרחוק בזמן אמת, התרעה על תנועה במרחב. בנוסף, מצלמת אבטחה כדאי שתכלול עמידה בתנאים של אבק ומים (תקן IP67) וגם הקלטת קול כמו מצלמת DS-2CD2121G1-IDW1 תוצרת Hikvision. מצלמה זו כוללת מיקרופון מובנה להקלטה של וידאו וקול יחד, בנוסף לכל היתרונות הטמונים במצלמת IP.

מצלמת DS-2CD2121G1-IDW1

 

שאלה נוספת היא האם כדאי מצלמה אנלוגית או IP. מצלמה אנלוגית מחוברת בכבל ייעודי להתקן מקליט ואינה מחוברת לרשת תקשורת. החיבור הפיזי מאפשר מערך צילום סגור, כאשר היתרון בהיבט סייבר שקשה לפרוץ אליו מרחוק. לעומתה, מצלמת IP מחוברת לרשת ומאפשרת שליטה מרחוק במצלמה, שידור זמן אמת לכל התקן מחשוב כולל טלפון סלולרי ועוד. בתצורה זו אבטחת המידע נגזרת מזו של הרשת אליה מחוברת המצלמה.

מצלמת אבטחה חיצונית מומלצת

באופן כללי ניתן לחלק את המצלמות לחיצוניות ופנימיות. מצלמת אבטחה חיצונית נדרשת לכסות שטחים גדולים, להתמודד עם תנאי מזג אוויר כמו גשם, רוחות ושמש ולעמוד בפני ניסיונות חבלה. מצלמה חיצונית נדרשת לתפקד טוב גם בתנאי תאורה ירודים. מצלמה כזו גם רצוי שתדע לספק ראיית לילה (אינפרא-אדום) למרחקים גדולים. כמו מצלמת DS-2CD2T46G2-4I המסוגלת לספק ראיית לילה למרחקים עד 80 מטרים.

מצלמת DS-2CD2T46G2-2I

בתרחישי חוץ, נחפש מצלמות שיכולות לצלם את הסביבה החיצונית של הבית או העסק. מטרתן להגן על נכסים קיימים (מכוניות וכו׳) ולנטר את הפעילות בחוץ. מצלמות אלו יכולות לכלול מנגנון הזזה מרחוק (PTZ) כמו מצלמת DS-2DE4225IW-DE תוצרת Hikvision. מצלמה כזו יכולה לשלוט על שטח צפייה רחב ולספק אפשרות מיקוד באירועים בגזרתה.

מצלמת DS-2DE4225IW-DE

מצלמה ביתית מומלצת

לצד מצלמות חיצוניות, ישנן מצלמות ביתיות המתאימות לניטור המרחבים המשותפים בבית, כמו סלון, מטבח, מסדרונות, לובי כניסה ועוד. מצלמות כיפה כמו דגם DS-2CD1723G0-IZ תוצרת Hikvision מאפשרת צילום ב-2 מגה עם אפשרות צילום לילה (אינפרא אדום) עד 30 מטרים.

מצלמת DS-2CD1723G0-IZ

פרמטר חשוב נוסף הוא היכולת שלנו להתחבר מרחוק למצלמה בבית. מצלמת DS-2CD2065G1-I מאפשרת חיבור מרחוק למספר משתמשים, צפייה בזמן אמת ברזולוצייה גבוהה ובנוסף, המצלמה כוללת מנגנון המתריע על תנועה במרחב. אם יש בעיה בצילום, המצלמה תדאג להודיע לנו באמצעות חיבור לרשת האינטרנט.

מצלמת DS-2CD2065G1-I

מצלמה פנימית נדרשת להיות קלה להפעלה ולשליטה מרחוק, לספק לנו צפייה מרחוק לכל התקן IP המשרת אותנו בשגרה, לאפשר זיהוי תנועות במרחב הפנימי ולכלול נפח אחסון מספיק גדול להקלטה רציפה בהתאם לצרכים שלנו. בחלק מהמקרים, אנו נידרש להסתיר מצלמה כזו. במקרים אלו, לצורת המצלמה וגודלה הפיזי יש משמעות מכרעת.

מצלמות אבטחה איכותיות

המצלמות של חברת Hikvision נחשבות למתקדמות בתחומן. אפילו מצלמות יחסית פשוטות כמו דגם HWI-D121H כוללות תכונות נגד גניבה, חיבור לרשת (IP), אפשרות שמירה על פרטיות המצולמים (privacy mask), הגנת המצלמה בסיסמא, זיהוי תנועה ואפילו ניטור פעימות לב (סימני חיים). והכל במצלמה קומפקטית המספקת צילום איכותי, כולל צילום לילה ל-30 מטרים.

מצלמת HWI-D121H

סוגי מצלמות אבטחה:

מצלמות אנלוגיות 

מצלמות המחוברות בתשתית כבילה פיזית למערכת הקלטה (DVR) מרכזית. אחד היתרונות במצלמות אבטחה במעגל סגור טמון באבטחת מידע. הכבילה הפיזית במעגל סגור מקשה על דליפת מידע. 

היתרונות במצלמות אנלוגיות:

  • תמונה באיכות יחסית טובה
  • תמורה טובה למחיר

החסרונות במצלמות אנלוגיות:

  • תמונה פחות איכותית ממצלמות IP
  • בעלות נטייה להתקלקל לעיתים קרובות
  • איכות התמונה יורדת עם הזמן

מצלמות IP 

מצלמות IP נחשבות לדור החדש של המצלמות. כל מצלמה מחזיקה כתובת IP ייחודית המאפשרת לה להתחבר לרשת תקשורת בצורה קווית או אלחוטית. מצלמת IP יכולה גם להיות מחוברת לרשת האינטרנט ולאפשר שליטה מרחוק ושידור לכל התקן מחשוב, בלי תלות במקומו הפיזי. האפשרות לחבר מצלמות אבטחה לרשת, תורמת למתארי עבודה בהם תא השטח הנדרש לכיסוי אבטחתי גדול. כמו גם, לתאי שטח בהם מורכב לפרוס תשתית כבילה פיזית. מצלמות IP מתאימות במיוחד לעסקים ולבתים פרטיים כי הן משלבות גם טכנלוגיות אנליטיקה כמו ספירה וזיהוי פנים וחיות. טכנולוגיות אלו שולחות הודעה למערכת האבטחה כשהן מזהות תנועה חשודה, והיא מפעילה אוטומטית את האזעקה או שולחת חיווי לבעל הבית.

היתרונות במצלמות IP:

  • רזולוציה גבוהה ואיכות תמונה מירבית.
  • שילוב מערכות אנליטיקה וזיהוי פנים.
  • קצב העברת נתונים מהיר המאפשר צפייה מרחוק בצורה טובה.

החסרונות במצלמות IP:

  • מחיר גבוה ביחס למצלמות אנלוגיות.
  • נדרש להתקין את המצלמות על גבי רשת אינטרנט נפרדת מרשת האינטרנט הביתית.

 

אין ספק, בחירת מצלמות אבטחה לעסק או לבית היא החלטה מורכבת ותלויה במספר פרמטרים בהתאם למצב בשטח ולתרחישי האבטחה עמם רוצים להתמודד. לצורך כך, אתם נדרשים לבחור ספק אמין, מקצועי, עם קבלות וניסיון כמו חברת Hikvision. ספק מוביל ומוכר יוכל ללוות אתכם משלב האיפיון והתכנון של הפרויקט, דרך תהליך התקנת המצלמות בשטח ועד חיבור למוקד.

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר