מערכות אבטחה לבית

מערכות אבטחה לבית

הטכנולוגיה מאחורי מערכות אבטחה לבית השתנתה באופן משמעותי בעשור האחרון. כמעט כל מערכות האבטחה הן כיום אלחוטיות ורבות מהוות ״מכפיל״ גם כמערכות אוטומציה ביתיות, מה שאומר, שאתם מקבלים יותר תמורה לכסף שלכם. בנוסף, כעת מערכות אבטחה לבית הרבה יותר קלות לשימוש, הודות לסמארטפונים ולפנלים עם מסך מגע. חברת צוות 3 מתמחה בהתקנה מקצועית של מצלמות ומערכות אבטחה לבית. 

המטרה העיקרית של מערכות אבטחה לבית היא לשמור על בטיחות האנשים והרכוש בבית. הנזק עשוי לבוא בצורה של פריצה, פלישה לבית, שריפה, שיטפון או אסון סביבתי אחר. רוב מערכות האבטחה הביתיות יכולות לנטר את כל אלה. מערכות אלו מתקשרות עם העולם החיצון באמצעות חיבור סלולרי או טלפון קווי. בדרך כלל פאנל ההפעלה של המערכת הוא מסך מגע המותקן על הקיר או קופסה קטנה המונחת על דלפק או בארון.

החיישנים של מערכות אבטחה לבית מותקנים מסביב לבית או בתוכו, בנקודות כניסה כגון דלתות וחלונות בקומה הראשונה, כמו גם במסדרונות ובאזורים עתירי תנועה. הם מזהים כאשר דלת או חלון נפתחים או נסגרים, כאשר מישהו מסתובב בבית, או שניהם. כאשר המערכת מופעלת, היא שולחת התראה לרכזת לאחר הפעלת חיישן. לאחר מכן, הרכזת משמיעה אזעקה קולית, שולחת התראה (שיחת טלפון, טקסט או התראה באפליקציה לנייד) ויכולה להתריע בפני מוקד אבטחה, אם יש ניטור מקצועי.

בעזרת ניטור מוקד מקצועי, כמו זה של צוות 3, עובדי חברת אבטחה מאומנים עוקבים אחר אותות מערכות אבטחה לבית ואם מתגלה איום, מנסים ליצור קשר עם הרשויות הרלוונטיות ובעלי הבית. מערכות אבטחה לבית יכולות להיות משולבות עם חיישני מגע בפתחים. מדובר במכשירים קטנים מפלסטיק המופעלים על ידי סוללה המורכבים מחיישן ומגנט. מניחים את החיישן על חלק אחד של דלת או חלון ואת המגנט בצד השני. כאשר הדלת או החלון נפתחים, המגע ביניהם נשבר ואות נשלח לרכזת.

מערכות אבטחה לבית כוללות בנוסף סירנות במטרה להרתיע פורץ או להזהיר את השכנים. אם יש גם חיבור למוקד, כמו מוקד האבטחה של צוות 3, צוותים יוצאים לעבר הבית במקביל לאזעקות. כתלות בתצורה, מערכות אבטחה לבית כוללות חיישני תנועה. אלו מכשירי פלסטיק המופעלים על ידי סוללה, ממוקמים בדרך כלל גבוה כדי לכסות אזורים שאנשים צריכים לעבור בהם כשהם בבית. חיישנים אלה משתמשים בעיקר בטכנולוגיה הנקראת אינפרא אדום פסיבי, המזהה תנועה על ידי חישת חום הגוף.

לבסוף, אם יש מערכות אבטחה לבית, רצוי להדגיש זאת. שלטים בצבעים בהירים המפרסמים את מערכת האבטחה הביתית שלכם הם ציוד סטנדרטי ומהווים את קו ההגנה הראשון. פורצים רבים אפילו לא ינסו לפרוץ פנימה כשהם רואים אותם. מחקרים בעולם הוכיחו כי פורצים, אם יראו אינדיקציות למערכת אזעקה לבית, בין אם זה שלט או מצלמה גלויה, פשוט ילכו למקום אחר. 

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר