התקנת מצלמת אבטחה ביתית

התקנת מצלמת אבטחה ביתית

התקנת מצלמות אבטחה בבית מחזקת  את תחושת הביטחון האישי. מעבר לכך התקנת ציוד מיגון ביתי הוכחה כאפקטיבית בהופחתת חדירה לשטח פרטי. לפני התקנת ציוד מיגון ומצלמות אבטחה, חשוב לבדוק ולוודא שהציוד המותקן עונה על צרכי האבטחה האישיים לנו, וכי הוא מתבצע על ידי גורמים מקצועיים.  במאמר זה נסקור ונעמה על השאלות העיקריות בבואנו להתקין ציוד מיגון ואבטחה ביתי.

מדוע החלטתם לבצע התקנת מצלמות בבית?

מצלמות אבטחה ביתיות משרתות שתי מטרות ראשיות עיקריות:

ראשית, המצלמה מספקת הרתעה מפני חדירה לשטחנו הפרטי. שנית, במקרה של פריצה, חלילה, החומר המצולם ישמש כראיה קבילה בבית המשפט ובנוסף, יאפשר סיוע בתחקור האירוע.

בארה"ב הנתונים מראים שהסיכוי לפריצה לבית פרטי בו מותקנות מצלמות אבטחה נמוך ב-300% מבית שבו לא הותקנו מצלמות אבטחה. מצלמות אבטחה כאלו יהיו מותקנת לרוב מחוץ לבית, במיקום הנחשב רגיש יותר לפריצות (למשל מעל חלון גדול או דלת) כאשר המצלמה צריכה להיות בולטת וברורה לכל מי שעובר במקום.

שיקולים לפני התקנת מצלמות אבטחה בבית

ישנן מספר שאלות שכדאי להשיב עליהן לפני פניה למתקין מצלמות אבטחה.

–          מה ישיג את המטרה טוב יותר – מצלמה גלויה או נסתרת?

–          האם המצלמה תהיה בתוך המבנה או מחוץ למבנה?

–          מה אנחנו רוצים לראות במצלמה? האם מדובר באיזור רחב כמו הכניסה לבית, או איזור מוגבל יותר כמו חדר קטן?

–          מהי כמות המצלמות הנדרשת לכיסוי הנדרש?

–          מה התקציב שנרצה להשקיע בהתקנת המצלמה?

מתקינים את מצלמות האבטחה

אז רכשנו את המצלמה המתאימה ואנחנו תכף מוכנים להתקנה! רובנו לא יודעים איך מתקינים מצלמות אבטחה, ולכן השלב הבא הוא להזמין מתקין מצלמות אבטחה מקצועי.

בחינת מתקין מצלמות אבטחה מקצועי חשובה ביותר על מנת שנימנע מהתקנה לקויה או מביצוע הגדרות שאינן מתאימות לציוד המיגון שנבחר. חשוב לוודא שהמתקין משתמש בכבלים מתאימים ואיכותיים כיוון שאיכותו משפיעה על איכות הצילום, ועל המרחק המקסימלי ממכשיר ההקלטה המאפשר צילום תקין. שימוש בכבל שאינו איכותי מעלה את הסיכון בניתוקים של הזרמת תמונת הוידיאו ובתמונה שאינה איכותית.

רובנו לא יודעים להבדיל בין איכות הכבלים. אז מה עושים?

בוחרים מתקין מצלמות מחברה מוכרת וידועה. מבקשים מהמתקין להראות לנו הדגמה של איכות הצילום, ניתן לבצע הדגמה מרחוק למסך או לטלפון. חשוב לוודא שיש גם אחריות עבור ההתקנה (מתקין מצלמות מקצועי לרוב יכלול במחיר אחריות לשנה על ההתקנה).

שמירת החומר המצולם

את החומר שהמצלמה רואה נרצה לשמור – הראיות יוכלו לשמש אותנו, בין היתר, כראייה הקבילה בבית המשפט כנגד הפורצים לשטחנו. קיימות מערכות הקלטה שונות, המשפיעות גם הן על עלות המצלמה. ישנן מערכות חוטיות בהן כבל מחבר בין המצלמה למקלט וכן למקור החשמל. לעומתן, ישנן מערכות אלחוטיות,  אסתטיות יותר  המאפשרות חיסכון בכבלים ותשתיות בשל חוסר בכבלים. גם למערכות הקלטה מנעד רחב של מחירים המותנה בגורמים רבים ביניהם: רזולוציה, כמות המצלמות המחוברות אל המערכת, יכולת עיבוד וניתוח תמונה המתבצע במכשיר ההקלטה ועוד.

תקציב למצלמת אבטחה

מחירי מצלמות אבטחה ביתיות הם בעלי מנעד רחב ביותר. אז אם כבר הזכרנו את עניין התקציב, חשוב להבין מניין ההבדלים במחירי המצלמות. מדוע לא כדאי להזמין מצלמה זולה מאתרי אינטרנט שונים, ואיך למצוא את המצלמה המתאימה לצרכים שלנו?

מחיר המצלמה מבוסס על מספר אלמנטים – איכות הצילום (רזולוציה), יכולת להתחבר לרשת הביתית, יכולת לשדר לטלפון החכם שברשותנו, יכולות צילום בתנאי מזג אוויר שונים ובתאורה שונה, יכולת המצלמה לזהות תנועה או קול ולהגיב (בין אם מדובר במצלמה שמתחילה לצלם ברגע שתנועה מזוהה או שולחת התראה לטלפון למשל). יש שלל תכונות נוספות שעשויות  להגדיל או להקטין את עלות המצלמה: כך לדוגמא, מצלמה שנשלטת מרחוק תעלה יותר ממצלמה שאינה נשלטת מרחוק וכן, מצלמה בעלת עדשה משתנה (המאפשרת שינוי של זווית, עומק ושדה הראייה) תעלה יותר מעדשה קבועה. לעדשות, מרחק הצילום ושטח הצילום יש רמות שונות בעלויות שונות.

בנוסף, ישנן מצלמות ממוגנות שמיועדות לשימוש מחוץ למבנה והן עמידות למזג אוויר, ומצלמות המיועדות לצילום בתנאי תאורה קשים.

כאשר רוכשים מצלמה בחנויות האינטרנט השונות, ולא באמצעות גורם מקצועי,  לא תמיד מקבלים מה שרכשנו, וגם אם כן – המוצר במרבית המקרים  אינו עונה על צרכינו כיוון שלא אופיין כהלכה.

קניה שאינה מיבואן רשמי או מחברת אבטחה מקצועית תהיה לרוב ללא אחריות וללא תמיכה ושירות בהתאם.

רכישת ציוד זול תוביל במרבית המקרים לציוד שאינו איכותוותפקודו בהתאם: הוא יחזיק מעמד פחות זמן בלי דרך לתקן אותו בארץ. למשל: מצלמה שמספקת תנועה של 360 מעלות תנוע מאוד לאט באופן בו לא ניתן יהיה להשתמש בה לצורך מעקב אחר הנעשה – עד שהיא תסתובב למקום הרצוי הפעילות כבר תסתיים. לחילופין, המצלמה תרעיש בזמן פעולה, או תכריז על פעילותה. אין מניעה מרכישת מצלמה שכזו, אך אם היא לא תשיג את המטרה אין טעם לרכוש אותה.

בעוד שמצלמות אבטחה ביתיות מתמקדות בעיקר בהרתעה ובאיסוף ראיות למקרה של פריצה, מצלמות אבטחה לעסקים נועדו לספק פתרונות אבטחה מקיפים יותר. בעסקים, יש צורך להתמודד עם מגוון רחב יותר של איומים, כולל גניבות פנימיות, הפרת פרטיות ואבטחת מידע. לכן, מצלמות אבטחה לעסקים לעיתים כוללות טכנולוגיות מתקדמות יותר, כמו זיהוי פנים, אינטגרציה עם מערכות אבטחה אחרות ואנליטיקה מתקדמת. כמו כן, בעסקים יש לשקול את ההשפעה של המצלמות על פרטיות העובדים והלקוחות, ולהבטיח שהשימוש במצלמות עומד בכללי הפרטיות והחוק הרלוונטיים.

לסיכום

התקנת מצלמות אבטחה בבית זה עניין לא פשוט, אבל עם עזרה מקצועית של מתקין מקצועי של מצלמות אבטחה אפשר לצלוח את איפיון והתקנת המצלמות בהצלחה ולקבל מהן מה שרצינו לתקופה ארוכה.

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר