התקנת מצלמות אבטחה

התקנת מצלמות אבטחה

מצלמות האבטחה הטובות בעולם, בדרך אליכם!

הגנה מקסימלית מובטחת בכל עת.

 

מצלמות אבטחה מבטיחות לנו שקט נפשי ויש שיגידו שהן העיניים הנוספות שלנו, אם זה לטובת צפייה על העובדים, המטפלים, לייצר הרתעה או כדי להגן על הטריטוריה הפרטית שלנו – הבית וגם העסק שהוא סוג של בית שני.

אז הגיע הזמן לרכוש מצלמות אבטחה, אבל איך מתחילים? מה חשוב לדעת בתהליך?

מה ההבדל בין התקנה עצמית להתקנה באמצעות מתקין מצלמות אבטחה מקצועי? ולמה ההתקנה במרבית המקרים עולה יותר ממערכת האבטחה? המומחים של צוות 3 כאן כדי לתת לכם את כל המידע, ובעיקר להדגיש את חשיבות התקנת מערכת מצלמות אבטחה באמצעות מומחים שמגיעים מחברת אבטחה.

מאמר זה עוסק בהתקנת מצלמות אבטחה לבית. כאן אתם מוזמנים לקרוא על מצלמות אבטחה לעסק ומצלמות אבטחה לבניין.

רגע, למה חשוב להתקין מערכת אבטחה רק באמצעות מתקין מצלמות אבטחה?

מצלמות אבטחה- כמו מערכות אזעקה ביתיות –  מוצעות בשלל דגמים.  לא משנה איזו מצלמה תרכשו – זולה או יקרה, התקנת מצלמות אבטחה בצורה מקצועית היא זאת שתשפיע על איכות המערכת ותוצאות הצילום. נכון ששיטת DIY הפופולרית בתחום זה בהחלט יכולה להוזיל את העלויות, אך לעיתים ההתקנה יכולה לעלות כפול מהמצלמה בשל המורכבות שלה, ולכן העדיפו לרכוש חבילה הכוללת גם וגם.

 מה ההבדל בין התקנת DIY לבין מומחה?

תכנון רבותיי, תכנון

לא משנה עד כמה מצלמת האבטחה שלכם מתקדמת ומכילה את כל הפיצ’רים האחרונים בתחום, חשוב להבין שמצלמות הן לא תמונה שיש לתלות במיקום מסוים. מדובר במערכת שלמה שצריך לתכנן היטב בחלל בצורה אסטרטגית, על מנת להקל על ההתקנה, ובד בבד להבטיח שמערכת האבטחה תתאים לאופי המקום והדרישות הספציפיות שלכם. שיטת DIY לרוב לא תכיל תכנון מעמיק, אלא משוער, וזאת לעומת מומחה המגיע למקום ומבצע תכנון מקצועי של מיקום המצלמות והערכת מצב האבטחה בחלל.

למעשה, המטרות העיקרית של התכנון המקדים הן:

 • לזהות נקודות גישה מרכזיות.
 • להגדיר את השטח שנרצה לצלם, האם הוא שטח צר או רחב.
 • בחירה בין מצלמה נסתרת או גלויה, (מן הסתם נסתרת צריכה תכנון שונה).
 • לקבוע איזה גודל וסוג מערכות האבטחה יתאימו לאופי החלל ודרישות האבטחה.
 • בחירת סוג המצלמות הדרושות כמו קוויות או אלחוטיות (על פי ממצאי השטח).
 • כמות המצלמות הדרושה לטובת כיסוי השטח.
 • שילוב של מצלמות פנים וחוץ בצורה מאוזנת וממוקדת.

לצד כל אלה, יש לתכנן גם את ‘מאחורי הקלעים’, כלומר האם נרצה מערכת הקלטה או לא, מהיכן נרצה לצפות בנעשה, מהנייד באמצעות אפליקציה וכו’.

מרכיבים המשפיעים על מחיר מצלמות האבטחה

איכות התמונה: מצלמות אבטחה מגיעות ברזולוציות שונות. מצלמות ברזולוציה גבוהה עשויות לעלות יותר מצלמות ברזולוציה נמוכה. איכות התמונה גם עשויה להשפיע על יכולות הזיהוי והניטור של המצלמה.

טכנולוגיה: הטכנולוגיה המשמשת במצלמה, כוללת מאפיינים כמו תכונות תרמיות, זום, פנימיות או חיצוניות, תמיכה בתקשורת אלחוטית ועוד, יכולה להשפיע על מחיר המצלמה.

סוג המצלמה: ישנם מגוון סוגים שונים של מצלמות אבטחה: מצלמות פנימיות, חיצוניות, כדוריות, דינמיות, מצלמות תנועה, ועוד. סוג המצלמה עשוי להשפיע על המחיר.

תכונות נוספות: מצלמות אבטחה יכולות להכיל תכונות נוספות כמו אולטרה HD, תמיכה בתקשורת ענן, ניטור לילה (באמצעות אינפרא-אדום), תמיכה במערכות אמצעי התראה, ועוד. התכונות הנוספות יכולות להוסיף למחיר.

אבטחה ופרטיות: מצלמות אבטחה מותקנות במקומות שונים ולצרכים שונים. מחיר המצלמה עשוי להשתנות בהתאם לרמת האבטחה והפרטיות שמבוצעות על ידה.

כמות המצלמות: המחיר גם יכול להשתנות בהתאם לכמות המצלמות שנרכשות.

שיקולי חיווט במהלך התקנת מצלמות אבטחה

כיום ניתן למצוא מערכות אבטחה קוויות ואלחוטיות, כאשר באופן טבעי שיטת התקנת מצלמות האבטחה תהיה שונה בין השתיים. בואו נראה מה ההבדל בין שתי המערכות מבחינת התקנה.

– מערכות אבטחה קוויות

מצלמות אבטחה קוויות כרוכות בשימוש בחיישנים המותקנים על גבי אלמנטים, כמו חלונות ודלתות. כל אחד מהחיישנים הללו חייב להיות מחובר לפאנל הראשי של המערכת באמצעות חוטים. כאן החשיבות של התקנת מצלמות אבטחה בצורה מקצועית נכנסת לתמונה, כיוון שחוטים אלה מהווים פגיעה במראה האסתטי של החלל, ולכן מתקין מצלמות אבטחה מקצועי ימצא פתרונות יצירתיים להסתרת החוטים. מובן שבפעמים מסוימות יש צורך בשינויים פיזיים במבנה כמו חציבה בקיר לצורך העברת החוטים לפאנל הראשי, כמו גם פתרונות נוספים. עוד דבר בעניין זה, חשוב להבין שאומנם מערכות קוויות מגיעות עם כבלים וחוטים ייעודים, אך לעתים יש צורך בהחלפת הכבלים, מכיוון שאורך הכבלים הדרוש יכול להשפיע על סוג מערכת האבטחה. לדוגמה, במערכות DVR סטנדרטיות, יש צורך בכבלים מסוימים שיכולים להשפיע על איכות התמונה, מה שמתקין מצלמות אבטחה מקצועי יוכל להחליף מבעוד מועד, כך שאיכות התמונה תהיה גבוהה מראש ולא תזדקקו לאחר ההתקנה להחליף כבלים בשל איכות צפייה ירודה.

– מערכות אבטחה אלחוטיות

מערכת אבטחה אלחוטית זקוקה לחיווט מינימלי, ולכן ברוב המקרים אין צורך בשינויים פיזיים בחלל כמו קידוחים ושבירת קירות שעשויים לפגוע בעיצוב החלל. אולם, חשוב להבין שגם המערכות האלחוטיות מתחברות לחיישנים הנמצאים על אלמנטים שונים כמו על החלונות והדלתות. אך ההבדל במקרה זה הוא החיישנים השולחים אותות אודיו וידאו לפאנל הראשי, ללא חיבור באמצעות חוטים לפאנל, מה שמקל על עבודת התקנת מצלמות האבטחה, אך אין זה אומר שהיא פשוטה.

המיקום של מצלמות האבטחה

עוד נקודה חשובה בתהליך התכנון הוא המיקום של מצלמות האבטחה. כמובן שהמיקום חייב להיבחר בצורה מקצועית על פי גודל החלל, אופיו והדרישות שלכם. כאן חשוב להבין שבשיטות DIY אנשים נעזרים בסרטונים שונים ברשת המסבירים היכן למקם את המצלמות, אך לא תמיד ההסבר אכן מתאים לאופי החלל שלכם והאלמנטים הנמצאים בו, מה שיכול לגרום למצלמה להיות חסרת תועלת.

בכל מקרה, לא משנה אם מצלמות האבטחה מותקנות בפנים הבית או בחוץ, חשוב להתמקד בעת בחירת המיקום בצרכים הספציפיים שלכם. לדוגמה אם מדובר על מצלמה לבית פרטי, המצלמה תהיה ממוקמת בדרך המובילה לדלתות הכניסה האחורית שלכם, כלומר הדרכים השונות בהן אנשים ניגשים לבניין, לבית הפרטי או לעסק. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהתקנת מספר מצלמות אבטחה בכדי לצלם אזורים ספציפיים בחלל, אך מה שבטוח הוא שהתקנת מצלמות אבטחה חייבת להיות כלפי מטה בצורה שתאפשר לזהות תנועה באופן מדויק. כמובן שאם מדובר במצלמת כיפה הדבר שונה לחלוטין.

עוד דבר בעניין מיקום המצלמות, הוא ההבדל בין התקנה בחלל סגור לבין התקנה בחצר. מובן שכאשר מדובר על התקנת מצלמות בחצר יש כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון:

 • בחירת מיקום שיגן על המצלמה מפני גשם.
 • לשים לב לתאורה האחורית, הרי כאשר יש אור בהיר הוא מחוויר את התמונה.
 • לשים לב להתלקחות העדשות, מכיוון שהשתקפות מהשמש או מתאורה אחרת עלולים
  לגרום להתלקחות עדשות.
 • יש להרחיק את המצלמות מאור שמש ישיר, כדי להימנע מצילומי אבטחה לקויים.
 • יש להתקין את המצלמה במיקום גבוה ורחוק מהישג יד, אך לא גבוה מידי, על מנת שניתן יהיה לזהות אנשים.

מצלמת אבטחה תרמית

מצלמת אבטחה אינפרא אדום, המכונה גם מצלמת הדמיה תרמית, היא מכשיר הלוכד ומציג תמונות על סמך קרינת האינפרא האדומה הנפלטת מעצמים. היא פועלת על ידי זיהוי קרינת אינפרא אדום והמרתה לאות חשמלי, אשר מוצג לאחר מכן כתמונה. מצלמות אינפרא אדום יכולות לשמש למגוון יישומים, כגון ראיית לילה, מדידת טמפרטורה וזיהוי איבוד חום בבניינים.

התקנת מצלמות אבטחה מסוג אינפרא אדום נמצאת בשימוש נפוץ בתחומים כמו בדיקות תעשייתיות, אכיפת חוק ופעולות צבאיות. מצלמות אינפרא אדום יכולות לשמש גם ברפואה כדי לזהות שינויי טמפרטורה בגוף, ובצילום חיות בר כדי ללכוד תמונות של בעלי חיים בתנאי תאורה חלשים. הן מגיעות במגוון גדלים, רזולוציות ורגישות.

טווח המחירים של מצלמות אינפרא אדום נע בין 300 – 1000 ש״ח למצלמה באיכות סבירה( לא כולל התקנה).

 

מצלמות אנטי-ונדליות

מצלמות אנטי-ונדליות הן מצלמות מעקב שתוכננו להיות יותר עמידות בפני נזקים מאשר מצלמות מסורתיות. הן משמשות בדרך כלל באזורים שבהם קיים סיכון גבוה יותר לוונדליזם, כגון שטחים ציבוריים, חניונים ומוקדי תחבורה. למצלמות אלו יש בדרך כלל בית מתכת עמיד בפני חבלה ועמיד בפני מזג אוויר, מה שהופך אותן לעמידות יותר לנזקים או הרס.

חלק מהמצלמות נגד ונדליזם כוללות גם כיפה חסינה, שעלולה להקשות על הפושעים לראות את הכיוון שאליו המצלמה מכוונת. בנוסף, למצלמות אלו יש לרוב זווית צפייה רחבה יותר וביצועים טובים יותר בתאורה נמוכה כדי לספק כיסוי טוב יותר. ניתן לחבר אותן  לרשת או ל-DVR לצפייה והקלטה מרחוק. הם גם נועדו לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים.

טווח המחירים נע בין 400 – 2000 ש״ח למצלמה באיכות סבירה( לא כולל התקנה).

 

מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אבטחה נסתרות, הידועות גם כמצלמות סמויות, הן מצלמות מעקב שנועדו להסתיר מהעין את קיום המצלמה. התקנת מצלמות אבטחה לבית משמשת בדרך כלל באזורים שבהם ניתן לזהות בקלות מצלמות מסורתיות, כגון חנויות, משרדים ובתים. מצלמות אלו יכולות להיות מחופשות לחפצים יומיומיים, כגון גלאי עשן, שעוני קיר או אפילו צמחים.

הן יכולות להיות קוויות או אלחוטיות, בעלות טווח רחב של רזולוציות וניתן לחבר אותן ל-DVR או לרשת לצפייה והקלטה מרחוק. מצלמות נסתרות יכולות לעזור להרתיע פעילות פלילית ויכולות לספק ראיות יקרות ערך במקרה של פשע. עם זאת, חשוב להיות מודעים לחוקים ולתקנות בנוגע לשימוש במצלמות נסתרות, שכן הם יכולות להיחשב כפגיעה בפרטיות בתחומי שיפוט מסוימים. במקומות מסוימים, חובה להודיע לאנשים שהם מוקלטים.

טווח המחירים נע בין 200 – 500 ש״ח למצלמה באיכות סבירה( לא כולל התקנה).

 

מצלמות אבטחה אלחוטיות

מצלמות אבטחה אלחוטיות הן סוג של מצלמות מעקב המשתמשות בטכנולוגיה אלחוטית כדי לשדר ולקבל נתוני וידאו ואודיו. איך מתקינים מצלמות אבטחה אלחוטיות? ובכן, ניתן למקם אותן בכל מקום בבית או במשרד ללא צורך בחיבור קווי, מה שהופך אותן קלות להתקנה ולמיקום מחדש. הן גם מציעות גישה מרחוק דרך סמארטפון או מחשב, ומאפשרות למשתמשים לפקח על הרכוש שלהם מכל מקום. עם זאת, חשוב לאבטח את החיבור האלחוטי כדי למנוע פריצה וגישה לא מורשית.

טווח המחירים נע בין 300 – 2000 ש״ח למצלמה באיכות סבירה ( לא כולל התקנה).

מצלמה ממונעת

מצלמות PTZ, או מצלמות Pan-Tilt-Zoom, הן מצלמות מעקב בעלות יכולת לנוע בכיוונים שונים ולהגדיל ולהרחיק כדי ללכוד שדה ראייה רחב יותר. התקנת מצלמות אבטחה ממנועות נדרשת באזורים גדולים כגון חניונים, מרכזי קניות ואצטדיונים. מצלמות אלו ניתנות לשליטה מרחוק, מה שמאפשר למפעיל להתאים את זווית המצלמה, המיקוד והזום. למצלמות PTZ מסוימות יש גם מיקומים מוגדרים מראש שניתן לתכנת כך שיתמקדו באזורים ספציפיים. חלקן מצוידות בתכונות מתקדמות כגון ראיית לילה וזיהוי תנועה.

טווח המחירים נע בין 400 – 2000 ש״ח למצלמה באיכות סבירה( לא כולל התקנה).

יתרונות התקנת מצלמות אבטחה

שמירה על ביטחון

התקנת מצלמות אבטחה מספקת שכבת ביטחון נוספת לבתים ולעסקים. מערכות מצלמות אבטחה מסייעות לשמור על מקומות ציבוריים, למנוע פריצות ולזהות פושעים. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, ניתן לצפות במצלמות מרחוק ולקבל התרעות בזמן אמת, מה שמקנה תחושת שליטה וביטחון.

 

ניטור עסקי

מצלמות אבטחה בעסקים חשובות לניטור פעילות ולניהול בקרת הכניסה. הן יכולות לסייע בזיהוי אזרחים וצוותים, ניטור הגעה ויציאה, ואף לשפר את תהליכי העבודה היומיומיים.

 

אחסון ושמירת מידע

מערכות המצלמות המודרניות מאפשרות אחסון מידע ותיעוד חשוב. במקרים של פריצה או אירוע מחדל, ניתן לגשת להקלטות ולנתח אותן לצורך חקיקה וניהול האירוע.

אתגרים בהתקנת מצלמות אבטחה

התקנה נכונה

התקנת מצלמות אבטחה דורשת התייחסות מיוחדת. המיקום הנכון, הזווית המושלמת וההגנה עליהן הם גורמים קריטיים לשמירה על אפקטיביות גבוהה. יש לקחת בחשבון את הסביבה, את האור ותנאים נוספים.

תחזוקה וניהול

מצלמות אבטחה דורשות תחזוקה קבועה וניהול אפקטיבי. הן צריכות להיות מנוהלות, לקבל עדכונים טכנולוגיים ולהימנע מכשלים בפעולתן.

טיפים להתקנת מצלמות אבטחה ביעילות

תכנון טוב: בחרו במקומות אסטרטגיים להתקנת המצלמות, כמו נקודות כניסה, חניונים ופינות אפלות.

בחירת המצלמות הנכונות: קחו בחשבון את איכות התמונה, הרזולוציה ויכולות הזיהוי.

התייחסות לפרטיות: וודאו כי המצלמות אינן מפרות את פרטיות האנשים הנמצאים בתחום הצילום.

ניהול מרחוק: בחרו במערכת שניתן לנהל מרחוק, כך שתוכלו לצפות ולקבל התרעות לנייד בזמן אמת.

מסקנה

התקנת מצלמות אבטחה היא צעד חשוב לשמירה על בתים ועסקים. הן מספקות יתרונות ברורים ונותנות תחושת ביטחון. עם זאת, יש להתמודד עם אתגרים כמו ניהול והתקנה נכונה. בבחינה יסודית, ובהתחשב בטיפים המוזכרים, ניתן ליהנות ממערכת אבטחה מתוחזקת ויעילה.

שאלות נפוצות

מהי דרגת הרזולוציה המומלצת למצלמות אבטחה?

רזולוציה גבוהה משמשת לזיהוי מדויק. מומלץ לבחור במצלמות ברזולוציה HD או 4K.

האם ניתן לגשת להקלטות מצלמות מרחוק?

כן, מערכות מצלמות מתקדמות מאפשרות גישה מרחוק להקלטות ולניהולן.

מה עושות מצלמות אבטחה בתנאי מזג האוויר הקשים?

רוב המצלמות מיועדות לשימוש חיצוני ועמידות בפני גשם וחום.

האם ניתן לשמור על הפרטיות גם בהתקנת מצלמות אבטחה?

כן, ניתן להגדיר את המצלמות כך שלא יתבצעו הקלטות באזורים פרטיים כמו חדרי אמבטיה או חדרי שינה.

לסיכום, התקנת מצלמות אבטחה מורכבת יותר ממה שאנחנו חושבים, ונראה שגם אנשים בעלי ידיים עובדות מוצאים את עצמם לא פעם מול שוקת שבורה באמצע תהליך ההתקנה, או גרוע מזה – מוצאים את המצלמות כלא יעילות בשל התקנה שגויה. זו הסיבה שכיום חברת צוות 3 מוכרת מצלמות אבטחה תמיד כולל התקנה, המתבצעת על ידי בעלי מקצוע מומחים, מנוסים ומוסמכים!

לקבלת ייעוץ והצעה מותאמת אישית השאירו פרטים

תכנים מעניינים נוספים

צרו קשר