מצלמות אבטחה לבית ולעסק

למה כדאי להתקין ומדוע מדובר במוצר היום שהכרחי, בכל בית פרטי או עסק. זה קרה לרבים מאיתנו, חזרנו הביתה, הגענו לעסק, וגילינו שפרצו. המשטרה הגיעה, חקרה, לקחה טביעות אצבעות מהדלתות והחלונות, הלכה לדרכה, והגנב מעולם לא נתפס. קשה לתאר את חוסר האונים והתסכול. זה הזמן להתקין מצלמות אבטחה. למה זה טוב? איפה כדאי להתקין? ועוד טיפ או שניים.

מערכת מצלמות אבטחה – למה זה טוב?

קודם כל תחושת ביטחון. מצלמות ללא ספק משמשות גורם מרתיע לפורצים. בעזרת המצלמות ניתן לזהות את הפורצים, ובעולם של היום אפשר לחבר את המצלמה לאינטרנט, ולעקוב מרחוק אחרי מה שקורה בעסק או בבית.

במקרה של פריצה אפשר לעלות סרטון לאינטרנט, והסיכוי לתפוס את הפורץ עולה. אפשר לצפות במתרחש גם, דרך אפליקציות בטלפון. את תחושת חוסר האונים, מחליפה תחושה, שאנחנו שולטים על חיינו בשידור ישיר. מערכת מצלמות אבטחה לבית לא רק שומרת עלינו מפני פורצים היא מאפשרת לנו לעקוב גם אחרי ביטחון ילדינו, מעקב אחרי מטפלות, גם של ילדינו וגם של הורינו. התיעוד הזה אגב, קביל בבית משפט.

באיזה מקומות עושים שימוש במצלמות אבטחה?

מצלמת אבטחה אפשר להתקין בכל מקום.

בתים פרטיים – כדאי למקם אותן בחצר, במרפסות, חנייה, או דלת הכניסה.

מצלמות לעסק – כדאי למקם אותן בחלל העסק, ומול מקומות מזמינים שוד כמו: קופות או כספות.

מצלמות לבניין דירות – מצלמות יותקנו בעיקר בלובי, כניסה למעלית, חניונים וחדרי אופניים. האפשרויות הן אין סופיות.

מצלמות אבטחה נסתרות או גלויות ? זאת השאלה
תלוי בצורך. למצלמה גלויה אמנם יש יותר כוח הרתעה, מצד שני, אם הצורך שלנו הוא לעקוב אחרי מעשה הבייביסיטר של התינוק שלנו או המטפלת, הסיעודית של ההורים שלנו, אולי עדיף שתהיה נסתרת.

איזה לבחור?

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע כמובן. האפשרויות הן רבות, ממצלמות אלחוטיות עד מצלמות קוויות ומצלמות סמויות,. אנשי המקצוע ידריכו אתכם, לסוג המצלמה הטוב ביותר לצרכים שלכם. הוא יפתור לכם, התלבטויות כמו: סוג המצלמה, מחיר המצלמה,ומה הכי מתאים לצרכים שלנו. האיכות של המצלמה, גודל העדשה והמיקום מאד חשובים לתוצאה הסופית – זיהוי פני העבריין. גודל עדשה לא נכון יכול גם לעוות את פרצופו.

כל מה שרציתם לדעת על התקנת מצלמות אבטחה לבית ולעסק

על מנת לקבל אפקטיביות ומערך אבטחה ברמה גבוהה ובאופן מקצועי, יש לחבר את מצלמות האבטחה למוקד מבצעי, אשר יעביר שידור בזמן אמת.

חיבור המצלמות למוקד מאויש 24/7 יפחית באופן משמעותי, את הסיכון לחדירה למקום בו מותקנות המצלמות ואף את הנזק.

בלא מעט מקרים, בהם חוברה מערכת מצלמות אבטחה למוקד, נציגת המוקד כשזיהתה משהו חשוד שלחה למקום

סייר אשר הניס את הפורץ, עוד בטרם הצליח לבצע את הפעולה ובכך סוכלה הגניבה.

מצלמות אבטחה לבית ומצלמות אבטחה לעסק – טיפים, עצות והסבר כללי:
מצלמות אבטחה לעסק מול מצלמות אבטחה לבית –

בדומה להתקנת מצלמות אבטחה לבית כל בעלי עסק שרוצים להגן על סביבתם הקרובה אליהם, חייבים להבין שהסיבות העיקריות להתקנת מצלמות אבטחה לעסק הן מאוד מגוונות.
מטרת מצלמות האבטחה להגן על רכושנו ולהקטין את המקרים בהם ייגרם נזק לרכוש ואף לחיי אדם.

מה התועלת שאנו מקבלים מהתקנת מצלמות אבטחה ?

כאשר מדובר בעסק התקנת מצלמות אבטחה לעסק יכולה להועיל לך בדרכים רבות: הלוגיסטיקה של העסק שלך יכולה להיות תחת מעקב ופיקוח בכל עת, גם כשאתה לא נמצא שם בעצמך.

הצבת המצלמות אבטחה לעסק, מאפשרת לך לפקח על ספקים או עובדים, וכך לעזור לך להפחית זמן בטלה של עובדים, וכן גנבות ובעיות אחרות שעלולות לפגוע בעסק שלך. התקנת המצלמות אבטחה מחוץ לבית העסק, מגנה על העסק שלך מפני גניה וונדליזם. לעתים, חברות ביטוח יציעו לך הנחות בביטוח העסק אם יש לך מערכת מצלמות טובה בעסק.

כאשר מדובר בהתקנת מצלמות אבטחה לבית, נוכל להגן על הרכוש היקר לנו וכן גם על עצמנו במקרה של כוונות זדוניות אחרות מעבר לגנבות. במקרים מסוימים נוכל גם לעקוב אחרי הילדים שלנו, במקרה של קשישים גם על המטפלים שלהם ועוד.

איפה צריך להתקין את מצלמות האבטחה ?

רוב העסקים מציבים מצלמות אבטחה לעסק מסביב לכניסות וליציאות של העסק שלהם.

זאת על מנת לפקח על התנועה בתוך ומחוץ למקום, וכדי להרתיע מפני פריצה וגנבה. עסקים אחרים מציבים מצלמות אבטחה גם בתוך שטח העסק, לצורך פיקוח על צוות העובדים, ספקים, ולקוחות בתוך המבנה. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם חברה מנוסה ומוכחת, אשר מעניקה שירותי התקנה של מערכות מתאימות, ותוכל להתאים את המצלמות הטובות ביותר ולהתקין אותן באופן מיטבי.

התקנת מצלמות אבטחה לבית, נעשית בחוץ בעיקר במקרים שיש חצר גדולה או גינה עם חפצים יקרי ערך.
ברוב המקרים נתקין את מצלמות האבטחה בתוך הבית בפינות החדר, כך שיתפסו כמה שיותר רדיוס.

מצלמות אבטחה לבית , מצלמות אבטחה לעסק – החלטתם להתקין ?

לעיתים קרובות השיקולים שלנו להתקין או לא להתקין, מצלמות אבטחה לעסק או לבית נובעים מחוסר ידיעה. הנה הבהרה אחת שתרגיע אתכם – זה לא מסובך להתקין מצלמת אבטחה, בתנאי שאת ההתקנה יעשו אנשי מקצוע מנוסים.

קריטריונים לבחירת מצלמת אבטחה לעסק ולבית

יש כמה קריטריונים לבחירת מצלמות אבטחה לעסק המתאימות לכם. האם אתם צריכים מצלמה לעסק או לבית? האם אתם צריכים מצלמה נסתרת שתעקוב אחרי המטפלת של הילד? האם אתם צריכים מצלמה בחוץ? אם כן, היא צריכה להיות כזאת שתעמוד בפגעי טבע, ותהיה מוגנת היטב.

האם חשוב לכם לצפות בזמן אמת במתרחש? אם כן, אתם צריכים מצלמה שתתחבר למחשב שלכם. הקריטריונים הם רבים, ובחירה לא נכונה של מצלמת אבטחה לא תמלא את תפקידה. חברת אבטחה עם ניסיון מקצועי כמו צוות 3 תעשה בשבילך את העבודה.

לא רק לגנבות

השימוש הפופולרי ביותר של מצלמות אבטחה לעסק ולבית הוא הגנה מפני פורצים אבל יש שימושים נוספים שגם הם נועדו להעניק לנו ביטחון ושקט.

מצלמות אבטחה בגני ילדים נותנות שקט להורים, מצלמות נסתרות בבית למעקב אחרי מטפלת של הילד או מטפלת סעודית לקשיש יעניקו, לכם ביטחון ותחושת שליטה ובקרה על המתרחש כשאינכם במקום. בעלי עסקים יתקינו מצלמה נסתרת לוודא שהעובדים שלהם לא גונבים, או מצלמה גלויה שתשמש להרתעה גם מפני גנבים.

חזון האבטחה על פי צוות 3

צוות 3 פועלת על פי קוד אתי וערכים, אשר משרים על הלקוחות תחושת ביטחון. הליווי המקצועי מרגע ההתקשרות, ההתקנה וגם אחריה מתבצעים באופן מקצועי, באמינות וביושר. החברה דואגת להיות מעודכנת בכל החידושים הטכנולוגים ומציעה ללקוחות את הטוב ביותר.

היחס, האכפתיות והליווי הצמוד אותו תקבלו יעניק לכם שקט נפשי ותחושת ביטחון, שיש לכם על מי לסמוך. כחברה אשר מעסיקה אלפי עובדים ומעניקה שירות לעשרות אלפי לקוחות ייתכן ויקרו בשוגג טעויות אך היו בטוחים כבשעת תקלה נעמוד לצידכם ונדאג כי השירות אותו תקבלו יהיה הגון וראוי. צוות 3 מערכות מיגון תדאג להמליץ לכם על מצלמות אבטחה לעסק ולבית שמתאימות בדיוק למיקום, לתנאים ולצרכים שלכם על מנת להביא לתוצאות הטובות ביותר שיענו על הציפיות שלכם ממערכת מיגון ואבטחה מקצועית.

אלמנט הרתעה משמעותי

עצם קיום מצלמות אבטחה לבית , מצלמות אבטחה לעסק מעידות על כך שהמקום מוגן. אדם המעוניין לבצע פריצה או ונדליזם ימנע מלעשות כן כשיבחין בקיומן במקום.

שנות ה-2000 הביאו איתן את פלאי הטכנולוגיה המאפשרת העלאה של סרטונים תוך דקות לאינטרנט ולרשתות חברתיות. באמצעות יכולות אלו ניתן להפיץ תמונות של חשודים בתפוצה רחבה לצורך איתור העבריין. לא פלא שבהרבה תכניות תחקירים משתמשים בחומרים שצולמו באמצעות מצלמות האבטחה ומצליחים להביא את הפושע מאחורי סורג ובריח.

עד כמה איכות התמונה מאפשרת זיהוי פנים?

יכולת זיהוי פנים תלויה באיכות התמונה, הנקבעת על ידי מיקום מצלמות אבטחה לעסק, סוג המצלמה, מיקום המצלמה וזווית הצילום.

האם ניתן לבצע התקנה בקלות?

כן, התקנת מצלמות אבטחה לבית או לעסק זה לא עניין מסובך, כאשר מדובר בחברה מובילה עם ניסיון.
מתקין מצלמות אבטחה של חברת צוות 3 הוא חלק ממערך ההתקנות המוביל בארץ הכולל בקרת איכות ויכולות אבטחה מתקדמות.

מצלמות אבטחה ניתן להתקין בבניין משותף, בבתים פרטיים, בעסקים ומחסנים.

מצלמות בבניין מגורים – מקובל להתקין מצלמות אבטחה לבית בלובי הכניסה, בכניסה למעלית, באזור תיבות הדואר, חדרי אופניים, חדרי גז, חניונים וגינות.

מצלמות אבטחה לבית פרטי – לרוב מצלמות האבטחה יותקנו מחוץ לבית במקומות כגון: דלת כניסה, חנייה, מרפסות וחצר.

מצלמות אבטחה לעסק – מצלמות האבטחה יותקנו בחלל העסק, מחוץ למבנה ובמקומות רגישים כגון: כספות וקופות.

כמה נתונים שלא ידעתם על מצלמות אבטחה לבית-
• המרכיב העיקרי במצלמות אבטחה לבית הינו חיישן ה-CCD. חיישן זה קולט את האור וממיר אותו לאותות חשמליים,
אשר מייצגים את התמונה המוצגת בפועל.

• מצלמות אבטחה לבית בשחור לבן, הן בעלי איכות תמונה טובה יותר ומתאימות לרוב לעבודות אבטחה.
ישנן מצלמות אבטחה המתחלפות לשחור לבן כאשר רמת האור יורדת (לילה).

• קיימות מצלמות אבטחה לעסק ולבית אינפרא אדום בעלות IR חיצוני ועצמאי. מסביב לעדשת המצלמה מפוזרים פנסי אינפרא אדום,
כאשר המצלמה מזהה את האור המוחזר ובונה תמונה.

מצלמת אבטחה נסתרת

ישנה חשיבות רבה למצלמות אבטחה גלויות אשר יוצרות הרתעה, יחד עם זאת ישנן אין ספור אפשרויות הסתרה של מצלמות כגון: גלאים, קופסאות חשמל, עציצים ועוד…

לסיכום, חשוב להבין שבהתקנה של מצלמות אבטחה לבית , מצלמות אבטחה לעסק יש אינספור יתרונות, בעיקר שקט וביטחון לבעלי הנכס.
בראש ובראשונה מצלמות האבטחה יוצרות הרתעה. בנוסף, בעזרת הצילומים ניתן לאתר פורצים.
מצלמות האבטחה מאפשרות גם צפייה מרחוק באמצעות חיבור לאינטרנט, וכך ניתן להיות עם היד על הדופק ולדעת מה קורה בכל רגע נתון בבית/בעסק.

קיימת אפשרות לחבר את מצלמות האבטחה למוקד המבצעי הפועל 24/7 365 ימים בשנה ובכך להבטיח הגנה מקסימלית באמצעות מוקדנית וסייר.

בעל עסק, בעל מחסן, וועד הבית של בניין מגורים, מנהל רכש או לקוחות פרטיים בעלי בתים פרטיים:

מצלמת אבטחה איכותית חשובה מאוד. עקב ריבוי התחרות בשוק תחום מצלמות האבטחה, ניתן למצוא היום מגוון רחב מאוד של סוגי מצלמות אבטחה וקל ליפול בפח ולרכוש מצלמת אבטחה שאיננה איכותית ואינה יכולה לספק לנו את המבוקש ברמה מקצועית ויעילה.

טיפים מקצועיים שיסייעו לכם לזהות מצלמת אבטחה איכותית

כיום, רוב מצלמות האבטחה מיוצרות בסין. כאשר מבטיח לכם הסוכן או המתקין כי מדובר במוצר שהוא ישראלי או איטלקי דעו לכם כי ישנה סבירות גבוהה שלפחות חלק מהחלקים המרכיבים את המצלמה יוצרו בסין.

סביר להניח כי תוכלו לדעת לפי המחיר איזה מוצר יוצר בסין ואיזה בארצות אירופאיות או אפילו בישראל. ישנן אלפי דרכים להוזיל את המחיר של המוצר המוגמר, החלפת רכיבים בזולים יותר כשהמשמעות היא רכיבים איכותיים פחות ומוצר פחות איכותי.

אז איך תדעו שהמוצר אותו אתם רוכשים הוא איכותי ?

כדי לדעת זאת יש צורך בהבנה בסיסית בתחום מצלמות האבטחה. להלן מידע חשוב ובסיסי. כפי שאמרנו ישנם סוגים שונים של מצלמות אבטחה : מצלמת גוף, מצלמת כיפה, מצלמת אינפרא אדום ועוד.

מצלמות גוף

מצלמות אבטחה מסוג מצלמת גוף בדרך כלל מגיעות ללא עדשה ויש צורך להתאים את העדשה לצורכי המקום, תנאי התאורה, מרחק הצילום ועוד.

במצלמות אבטחה מסוג גוף נשתמש כאשר יש צורך בצילום איכותי, צילום ממרחקים ובעיקר כשיש צורך בעדשות מיוחדות. מצלמות אבטחה אלו רגישות לגשם, אבק ותנאי מזג האוויר ולכן כאשר מציבים אותן בחוץ, יש למגן אותן בהתאם.

מצלמות כיפה

מצלמות אבטחה מסוג מצלמת כיפה בדרך כלל יותקנו במשרדים, בקניונים וחנויות. במצלמת אבטחה מסוג זה לא ניתן לדעת לאיזה כיוון מופנית מצלמת האבטחה בשל החיפוי הכהה ולכן מצלמת כיפה נפוצה ביותר גם מבחינה אסתטית. ישנם מספר סוגים של מצלמות כיפה, עם 4 עדשות המכסות זווית צילום רחבה מאוד.

מצלמות אינפרא אדום

ישנן מצלמות אבטחה מסוג אינפרא אדום המשלבות צילום לילה ואור יום, מצלמות חיצוניות ופנימיות. המחירים משתנים בהתאם לאיכות וסוג הטכנולוגיה, בד”כ מצלמות אבטחה לראיית לילה יהיו יקרות יותר ממצלמות אבטחה שאינן ניתנות לראייה בלילה וכמובן שמחיר המצלמה יהא גבוה יותר בהתאם לאיכות המוצר.

מצלמות IP

מצלמת אבטחה IP מאפשרת צילום והקלטה ואפשרות של צפייה בזמן אמת. למצלמת אבטחה זו יש יכולת אבחנה בפרטים גבוהה יותר.

הן מצלמות אבטחה יותר מתוחכמות וברמת הטכנולוגיה מתקדמות יותר. בנוסף, איכות התמונה גבוהה יותר ובמקרים של פריצה מאפשרת זיהוי של הפורצים. במקרים בהם יש הפסקת חשמל ישנו גיבוי שמתחיל לפעול על מנת לא להפסיד דקות צילום.

מצלמת IP ניתן לחבר למוקד מבצעי. כאשר מתקבלת אזעקה, המוקדנית מתחברת מרחוק למצלמות האבטחה, לצפות במתרחש בזמן אמת ובמידת הצורך לשלוח סייר למקום.

מצלמה נסתרת

מצלמה נסתרת כשמה כן היא. נסתרת מן העין כך שהמצולם אינו יודע על קיומה. ניתן להתקין מצלמה נסתרת כמעט בכל מקום שנרצה. המצלמה לרוב תהיה מוסלקת בעצמים דומים הנמצאים בשטח בו נרצה לצלם. לדוגמא, ניתן להסליק מצלמה נסתרת בתוך בובה בחדר ילדים בכדי לצפות במטפלת שנשאה בבית לבד עם ילדכם. במשרד ניתן להסליק מצלמה נסתרת בשעון שנמצא על השולחן או תלוי על הקיר בכדי לתעד פגישות. בבתי עסק או מקומות ציבוריים ניתן להחביא את המצלמה בגלאי נפח או ספרינקלרים שנמצאים כמעט בכל מקום ובאופן טבעי לחלוטין. מצלמות נסתרות נבדלות באיכויות שלהן כמובן לפי פרמטרים שונים, רגישות לאור, רמת רזולוציה, עיצוב ועוד.

מצלמה ממונעות (P.T.Z)

מצלמות אבטחה ממונעת מחוברות למנועים וניתנות לשליטה מרחוק באמצעות סטיק או לחצנים בממשק אינטרנטי. המנוע המותקן למצלמה מאפשר להזיז את המצלמה ימינה – שמאלה ולמעלה – למטה. במצלמות אלה ניתן לשלוט גם על הפוקוס (חדות התמונה) ועל הזום (התקרבות והתרחקות מהעצם המצולם). השליטה מתבצעת ע”י תוכנת מחשב או מקלדת נפרדת עם סטיק לתזוזה ידנית. חסרונה של המצלמה הוא במחירה הגבוה יחסית לשאר המצלמות הקיימות עליהן כתבנו עד כה.

לסיכום, הדרך לדעת האם המשווק אתו נפגשתם מוכר לכם מוצר איכותי היא ע”פ השאלות שאותן הוא שואל, הדרך בה הוא מתאים את סוג מצלמת האבטחה לצורכי המבנה ואופי המקום וכמובן מפרט המוצר ועמידה בתקן הישראלי.

שימו לב שכל מצלמה שנמכרת לכם מגיעה באריזה מקורית עליה כתוב את שם היצרן, ארץ היצור ומפרט טכני. לרוב תמצאו בתוך האריזה חוברת הסבר בו יפורטו כל הפרמטרים והתכונות של המצלמה.

מרגישים שחייבים לשתף?


logo (1)
  • פרופ' א.ד. ברגמן 2, רחובות
  • support@team3.co.il