EN
Slider
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3

מילון מונחים

גלאי נפח – אינפרה אדום  (באנגלית: PIR Detector)

אחד מן האלמנטים העיקרים בכל מערכת אבטחה הינה ה”עין”, המאפשרת זיהוי של תנועה בחלל באמצעות קרני אינפרא אדום. הגלאי נפח יתאים במיוחד לחדרי מגורים וחללים סגורים ומספק הגנה מלאה בשעות הלילה או בסופי השבוע וחגים. למעשה, מדובר באחד מן הרכיבים החשובים ביותר במערכות מיגון ואבטחה.

גלאי וילון (באנגלית: Curtain Detector)

גלאי נפח ייחודי אשר הותאם במיוחד להתקנה על גבי חלונות בתוך המבנה ומאפשר זיהוי והתרעה בעת כניסה או פריצה מבעד לחלון.

גלאי מגנט (באנגלית: Reed Switch Detector)

גלאי מתקדם וייחודי הפועל באמצעות שתי יחידות היוצרות בעת מגע קצר, ולכן, מיועד להתקנה על דלתות, תריסים או חלונות הזזה ומאפשר מיקסום של מערכת ההגנה.

גלאי תקרתי

גלאי נפח המיועד להתקנה על גבי התקרה, זווית הגילוי שלו הינו 360 מעלות ובכך מספקת גילוי על שטח רחב, וחוסכת בהוצאות על מספר גלאים קטנים יותר בחלל החדר.

גלאי אקוסטי

גלאי מתקדם ביותר הנועד להפעלת אזעקה בעת שמיה של צליל. איכותי ובטיחותו אמינה במיוחד בזכות המיקרופון העדין המובנה בו, ודי בצליל אחד על מנת לגרום לגלאי לתגובה. גלאי זה, בשילוב עם גלאי נפח, יוצר מערכת הגנה בטוחה יותר והרמטית הרבה יותר.

גלאי אנטי מסק (באנגלית: Anti Mask detector)

גלאי המשלב בין גלאי נפח לבין התרעה במקרה בו מישהו מנסה לפגועה בעינית הבקרה. מספקת כלי יעיל כנגד פורצים המנסים להשחית את הגלאים ובכך מאפשרת לנו לדעת, בזמן אמת, האם יש מישהו המנסה לפגוע במערכת ההגנה המותקנת.

גלאי קרן (באנגלית: IR Beam Detector)

גלאי קרן אינפרה אדומה המיועד להתקנה חיצונית, מחוץ לחלונות, לחומות או לשטחים פתוחים ובאופן מדוייק ויעיל מסוגל ליצור התרעה מרבית באזורים החיצוניים למבנה

גלאי טמפרטורה

כאשר הטמפרטורה עולה או יורדת הגלאי מתריע על כך, זהו גלאי ייעודי הפותח במיוחד למקררים, בכדי למנוע נזק לסחורה הדורשת שמירה בקירור מיוחד.

גלאי כספת

התקנת גלאי זה, בתוך הכספת, נועד למנוע ניסיון לחבלה או פריצה לכספת. הגלאי בעל מספר סוגי חיישנים: טמפרטורה, סאונד, אור ותנועה, וניתן להתאים אותו בדיוק לסוג הרגישות המתאימה לכם. כאשר אתם שומרים על חפצים, מסמכים, תכשיטים וכמובן כסף, גלאי הכספת הינו אמצעי הגנה נוסף וחיוני.

גלאי חיצוני (באנגלית: External Detector)

גלאי נפח המיועד להתקנה חיצונית, ובעל יכולת עמידות גבוהה אל מול תנאי האקלים ומזג האוויר, כלומר, יש לו עמידות גבוהה ואיתנה אל מול שמש חזקה ואל מול גשם. בנוסף ליכולת גילוי הנפח של הגלאי, הוא מסוגל גם לקלוט תנועות עדינות באמצעות טכנולוגיית המבוססת מיקרוגל – זיהוי על ידי החזר תנועה.

גלאי אלחוטי (באנגלית: Wireless Detector).

גלאי אלחוטי הינו בעל יכולת להעביר את התשדיר אל מקלט באמצעות תדר רדיו, המחובר אל מערכת האזעקה, זהו פיתרון איכותי וחשוב במיוחד לנקודות או אזורים בהם אין יכולת תשדרות קווית. 

גלאי זעזועים

יחודו של גלאי זה הינו בזכות הזיהוי של תנועה חזקה באלמנט עליו מותקן הגלאי, ועל כן הוא מתאים להתקנה על קירות כנד פריצה מתוך קיר. ברגע בו מנסים לבקוע או לשבור את הקיר, הגלאי מתריעה על כך.

גלאי סורג

גלאי בין 6 עד 12 קרניים היוצרות סוג של סורג אבטחה, מתאים להתקנה על גבי חלונות גדולים, דלתות, מעברים, מסדרונות ועוד.  

לוח בקרה (באנגלית: Control Panel)

לוח הבקרה הינו ה”מוח” של מערכת האזעקה כאשר כל יחידות המערכת מחוברות אליו, כאשר הלוח הבקרה החכם והייחודי מאפשר כיול של כלל יחידות המערכת, הפעלה של האזעקה, העברת המידע אל מוקד ועוד. ישנן מערכות המשולבות בלוח מקשים כיחידה אחת, וישנן מערכות בהן לוח המקשים מרוחק מלוח הבקרה, כאשר לוח הבקרה הינו באזור מוסתר ומוגן בצורה בטוחה והרמטית – אלמנט היוצר הגנה מלאה מפני שיבושים של גורמים זרים ועוינים.

לוח מקשים (באנגלית: Keypad)

לוח המקשים מאפשר תקשורת בין המערכת לבין מפעיל המערכת, בדומה ליכולת שלנו לתקשר עם המחשב שלנו. בלוח המקשים ניתן למצוא לחצנים ותצוגה, כאשר ניתן ליצור בידול בין אזורים, קבלת דיווח על תקלות, התראות ועוד. אפשרות חדשנית עוד יותר, המתאימה בעיקר לבתים חכמים, הינה מערכת מגע גרפית, המאפשרת גם שליטה וגם צפייה בו זמנית.

חייגן (באנגלית: Digital Dialer)

החייגן הנו יחידת מודם בסיסית המספקת לנו את היכולת ליצור התקשרות בין המערכת לבין העברת המסרים למוקד אבטחה. החייגן לרוב יהיה חלק אינטגרלי מתוך מערכת האזעקה, אך ישנן פעמים בהם נבחר להעמיד את החייגן בנפרד מן המערכת. בתוך הזיכרון של החייגן נמצאים מספרי הטלפון אליהם אנחנו רוצים לשלוח בזמן אמת את ההתרעות על הפעלת האזעקה. ברגע שהחייגן מקבל את הפקודה מן המערכת, הוא שולח אותה בזמן אמת אל מספרי הטלפון המותקנים בזיכרון שלו.

מתאם סלולרי

המתאם הסלולרי הינו למעשה סוג שונה של חייגן, כאשר המתאם הסלולרי הינו למעשה כמו טלפון סלולרי עם כרטיס SIM. ברגע שהמתאם הסלולרי מקבל התראה מן מערכת האזעקה הוא מעביר אותה בזמן את אל מספרי הטלפון המותקנים בזיכרון שלו. פתרון זה יתאים למי שאין ברשותו חיבור בזק או נקודת גישה קווית.

סוללת גיבוי

במידה וישנה הפסקת חשמל, הרי שאנחנו עדיין רוצים להיות מיודעים ובטוחים במאת האחוזים, לכן, סוללת הגיבוי הינה חלק הכרחי מפעילות תקינה של מערכת האבטחה. סוללת הגיבוי שלנו נועדה לתת מענה במקרה של הפסקות חשמל, וביכולתה לפעול כעד 48 שעות.

צופר חיצוני – פנימי

אחד מהאלמנטים היוצרים הרתעה טובה הינה מערכת צופרים. ברגע שמתגלה פריצה באחד הגלאים, המערכת מפעילה את הצופר, ובכך למעשה מתריעה גם את הפורץ, וגם את הסביבה, כי התגלתה הפריצה.

טמפר (באנגלית: Tamper)

אחד החלקים החשובים והחיוניים ביותר, המספקים הגנה נוספת מפני השחתה של מערכת בזמן אמת, הינו ה Tamper, מפסק ייעודי אשר מדווח ברגע אמת כאשר מישהו מנסה לחבל באחד מן המרכיבים של המערכת. את הטמפר מתקינים על גלאי, לוח המקשים או כל יחידה אחרת במערכת ההגנה.

אזור (באנגלית: Zone)

מערכת אזעקה בעלת מספר כניסות לגלאים, יוצרת לנו מספר אזורי הגנה. כל כניסה כזו מיוצגת במערכת באמצעות ה”אזור” בו היא מטפלת. כל אזור במערכת מיוצג באופן עצמאי בלוח המקשים של המערכת על ידי נורית, ספרה או שם. כאשר המערכת מופעלת/דרוכה ואחד האזורים נפרץ מיד תישמע אזעקה ויועבר דיווח בזמן אמת אל המוקד.

 יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר איתנו בטופס צור קשר 

Script
שינוי גודל פונט