EN
Slider
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חדשות וכתבות

טוב מראה עיניים – מה קורה בבית כשהמטפלת נשארת לבד עם הילד?


עודכן ב
פורסם בעיתון ישראל היום בתאריך 21/11/20014 | ע”י נטע בר-יוסף >

חייבים לדעת מה קורה בבית כשהמטפלת נשארת לבד עם הילד? מתים לתפוס את בעל הכלב שהשאיר את הגללים בכניסה לבית שלכם? כנראה גם אתם צריכים מצלמת אבטחה • כמה יעלה לרשת את הבית במצלמות, ואיך להתחבר אליהן מכל מקום בעולם • מדריך

צילום:  GettyImages (אילוסטרציה)

צילום: GettyImages (אילוסטרציה)

מצלמה פשוטה לבית של חברת נובו // מחיר: החל מ־350 ש'

מצלמה פשוטה לבית של חברת נובו // מחיר: החל מ־350 ש’

מה קורה בבית כשהמטפלת נשארת לבד עם הילד? חושבים שהילדים חוגגים קצת יותר מדי כשאתם בצימר מפנק בצפון? מישהו לא דואג לאסוף את גללי הכלב שלו בדיוק לפני הכניסה לבית שלכם ואתם חייבים לדעת מי זה כדי להפסיק את התופעה? כנראה גם אתם צריכים מצלמת אבטחה

המצלמות הקבועות הפכו בשנים האחרונות למצרך מאוד מבוקש. אם בעבר היה מדובר במערכת אבטחה יקרה ששמורה לבנקים ומוסדות גדולים – כיום מאוד פשוט להתקין כאלה מצלמות, ניתן להשיג אותן בקלות ומחירן הולך ויורד – כך שהן הופכות נפוצות בבתים רבים.

אופיר איליה, יועץ אבטחה למוסדות, מתמחה בתחום של מצלמות במעגל סגור לאנשים לצרכים הפרטיים ובעל עסק הנקרא “SPY AND SECURITY” (“ריגול וביטחון”), ממליץ בחום “לא להיות פרנואידים. הפרנויה גורמת לנו בסוף להשתעבד למערכות האלה ואז אנחנו גם משקיעים יותר. יש הרבה אנשים שמשקיעים המון כסף שלא לצורך. בהתחלה הם מתקינים שלוש־ארבע מצלמות, ומהר מאוד הם מוצאים את עצמם עם עשרים מצלמות בבית”.
רוב מצלמות האבטחה של ימינו הן מצלמות שמתחברות לכרטיס הקלטה מיוחד במחשב אישי. יש גם מצלמות אלחוטיות, מצלמות שמתחברות ל־DVR, ומצלמות אבטחה IP המתחברות לרשת ללא צורך במחשב אבטחה.
אמנם עלות התקנת מערכת מצלמות ירדה מאוד בשנים האחרונות אבל עדיין לא מדובר בעסק זול. מחיר התחלתי של מצלמה טובה הוא כ־450 שקלים ויכול להגיע עד לאלפי שקלים למצלמה בודדת.
מצלמת רשת IP // מחיר: כ־400 ש'

מצלמת רשת IP // מחיר: כ־400 ש’

מצלמה פשוטה לא תועיל במיוחד מחוץ לבית, שם תצטרכו מערכת מוגנת וחזקה יותר שתספק תמונה גם בחושך מוחלט (אינפרא אדום ונורות לד), ומצלמה שכזו כבר תעלה כ־30% יותר.
אם אתם מחפשים מצלמות נסתרות – הן בדרך כלל זעירות ואפשר להטמין אותן בכל מיני מקומות. מחיר של מצלמה נסתרת מתחיל בכ־350 שקלים.
מצלמת אבטחה אחרת מתקדמת שלא זקוקה כלל למחשב או למכשיר הקלטה – זוהי מצלמת IPשמתחברת לרשת האינטרנט באמצעות ראוטר ומשדרת ישירות לרשת האינטרנט, ואפשר לצפות בה מכל מקום. מחיר ממוצע של מצלמה הוא כ־1,500-2,000 שקלים. מצלמת IP אלחוטית תעלה כפול, כ־3,000 שקלים.
המערכות הקוויות שבהן יש כבל שמקשר בין המצלמה למערכת ההקלטה עצמה הן פרקטיות יותר ואפשר לשחזר מהן תמונות מהעבר מאוד בקלות. את המצלמות יש להתקין בגובה סביר, כאשר בדרך כלל מציבים אותן בפינות החדרים, מהסיבה הפשוטה שלמצלמה יש זווית שיכולה לקלוט בקשת של כ־70-80 מעלות.
מצלמה נסתרת של חברת נובו // מחיר: החל מ־650 ש'

מצלמה נסתרת של חברת נובו // מחיר: החל מ־650 ש’

אחרי שעברתם את שלב ההתקנות, צריך להתחיל את שלב הצפייה. “מתקינים את המצלמות ואז משלבים מערכת הקלטה שמגיעה בשתי צורות: מחשב עם מערכת ההפעלה ווינדוס, שבו מותקן כרטיס שמאפשר לחבר אליו כמה מצלמות ועלותו החל ב־1,500 שקלים. שם מוקלטים החומרים מהמצלמות; אופציה טובה יותר היא DVR – DIGITAL VIDEO RECORDER שנראית כמו DVD קטן שאליו מתחברות כל המצלמות. הוא עובד בצורה הרבה יותר פשוטה. לא משנה אם זה מערכת מחשב או אותו DVR – שניהם יכולים להתחבר לאינטרנט דרך האינטרנט הביתי ומאפשרים למעשה להתחבר למערכת מכל מקום בעולם ולראות מה קורה בבית”.
כדי להיכנס דרך הטלפון הסלולרי לראות את כל מה שמתרחש בתוך ביתכם בזמן שאתם לא שם, יש להתאים את האפליקציה לסוג המערכת המותקנת בבית. חברת “א.ש מערכות אבטחה” המתמחה בייעוץ, שיווק והתקנה של מצלמות אבטחה, ממליצה על המערכות הנפוצות, הפשוטות והיעילות. אלו מערכות שעובדות היטב עם אפליקציות שונות, ובהן SuperLivePro שמתאימה למערכת מסוג ISR PROVISION, שאותה אפשר להתקין גם במערכת ההפעלה אנדרואיד וגם במערכת ההפעלה של אייפון. אפשר לראות הקלטה בצורה פשוטה דרך הטלפון. הממשק הוא ידידותי מאוד ונוח למשתמש. החסרונות: אי אפשר להתחבר לכמה מערכות במסך אחד, ועל מנת להחליף מערכת יש להתנתק ולהתחבר מחדש.
דוגמה נוספת למערכת פופולרית היא האפליקציה iVMS-4500 למערכת HIKVISION. יתרונות המערכת הן בראש ובראשונה שהאפליקציה היא בעברית, ולכן קל מאוד להשתמש בה ולהפעיל אותה.
מצלמת חוץ של חברת נובו // מחיר: החל מ־5,000 ש'

מצלמת חוץ של חברת נובו // מחיר: החל מ־5,000 ש’

בדרך כלל בבית שמחליטים להתקין בו מערכת מצלמות יש גם מערכת אזעקה, מה שעושה את השילוב בין שתי המערכות ליעיל מאוד. במקרה כזה יש למי שהתקין את המצלמות אפשרות להיכנס ישר למערכת המצלמות ובעצם לבדוק מה הגורם שהפעיל את האזעקה.

חברת האבטחה “צוות 3” מתמחה במקרים מסוג זה, ורק לאחרונה נתקלו באזעקה כזו בזמן אמת. התקבלה קריאה מבית פרטי בנס ציונה, בעקבות האירוע המוקדנית דיווחה לבעלי הבית, ובמקרה האמור הלקוח צפה בזמן אמת במתרחש וגילה כי יש פורץ בחצר ביתו. הוא דיווח מייד למשטרה ולשיטור העירוני, שהגיעו למקום במהרה ותפסו את הפורץ בשעת המעשה והובילו אותו לתחנת המשטרה.
לדברי אבנר בן אריה, מנכ”ל חברת המוקד “צוות 3”, “מצלמות אבטחה מהוות נדבך חשוב ועיקרי בבניית הביטחון האישי של כל אחד מאיתנו. הן יוצרות עבורנו סביבה מבוקרת והרתעה בפני פולשים לא רצויים במקום הכי חשוב בעבורנו – הבית. היות שאנו חושפים את הבית שלנו, חשוב מאוד להשתמש בשירותי מתקינים מוכרים. בשוק מגוון גדול של מצלמות בטווחי מחירים שונים, ויש להתאים את המצלמה לבית ולפונקציה שלשמה מתקינים אותה”.שתפ/י את הכתבה
תגיות:
Script
שינוי גודל פונט