EN
Slider
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חדשות וכתבות

חרדות בלילה, דריכות בבוקר: לנהל חברה של חצי מיליארד ש’


עודכן ב
פורסם ב”כלכליסט” בתאריך 02/08/2015 | ע”י חגית גינזבורג > 

איך ישנים כשעומדים בראש חברה של 5,000 עובדים? ומדוע, למרות ההצעות, אין סיכוי שימכור אותה? 5 שאלות לניר גלבוע, שהקים לפני 25 שנה את “צוות 3”, הנחשבת לאחת מחברות האבטחה והניקיון הגדולות בישראל.

ניר גלבוע, בן 47, נשוי ללימור ואב ל-4 ילדים. מזה 25 שנה משמש כבעלים ומנכ”ל של חברת “צוות 3” שהקים, המספקת שירותי אבטחה, ניקיון ושמירה ונחשבת לאחת הגדולות בישראל.

 

למה אני עושה את מה שאני עושה

“אני בן של איש צבע קבע ואם מורה מחנכת. אבי נפטר כשהיה בן 48, מהתקף לב פתאומי, לאחר שהיה דמות מרכזית בחיי ומודל להערצה. התחלתי לעבוד כשהייתי בן 16, ומעולם לא לקחתי שקל מההורים. תמיד היה לי כסף בתור ילד עובד. עבדתי כפועל בחנות לחומרי בניין, כסבל של די.ג’יי בחתונות, באריזות במפעל דבש, בחממות ועוד.

“הייתי בן בכור בבית שבו אבא כמעט לא נכח ונפטר בגיל צעיר, וזה הפך אותי לעצמאי ואחראי בשלב מוקדם. אחרי הצבא הלכתי לעשות תואר כי זה היה חשוב להורים שלי, אבל בשלב מוקדם מאוד הבנתי שהחוזק שלי נמצא בכל מה שקשור לניהול, תפעול ולוגיסטיקה”.

“אני טיפוס של יזמות, ולקח לי זמן להבין את זה. אני מבין אנשים מהר, ומתוך ההבנה הזו אני יודע איך להוביל אותם, וזה מה שגורם לי ליהנות מהעשייה שלי. “צוות 3″ היא אחת מחברות האבטחה הגדולות בארץ, והאתגר שלי בכל יום מחדש הוא להצליח לנהל את החברה ביעילות. הרבה אנשים שואלים אותי, ‘למה לא מכרת את החברה?’ – יש אסכולה שלמה במדינת ישראל שבה בונים חברה בשביל למכור אותה. אבל אני לא בניתי את החברה הזו בשביל למכור אותה, למרות שיש הרבה הצעות בדרך. אני יודע שאין טעם למכור את החברה, כי מיד אקים אחת חדשה”.

אתה לא מתכנן לעשרות שנים, אתה עסוק בלשרוד. ניר גלבוע (מקור: ניר גלבוע)

אתה לא מתכנן לעשרות שנים, אתה עסוק בלשרוד. ניר גלבוע (מקור: ניר גלבוע)

להיות עצמאי זה

“להתרגל לחיים שאין בהם רגע דל. אנחנו חברה שמעסיקה 5,000 עובדים ומגלגלת 500 מיליון שקל בשנה, אז גם כשאני מבלה בסופ”ש עם משפחה וחברים, זה תמיד ברקע. אני יוצא לחופשים מפעם לפעם, אבל הם קצרים, כי אני כנראה מכור לעבודה. אני מנסה למתן את רמת ההתמכרות שלי, אבל עובד עד שעות מאוחרות. לפעמים אני מגיע מוקדם הביתה והילדים לא מבינים מה אני עושה שם. שואלים אותי ‘מה קרה, אבא?’. מעבר לכך, יש לא מעט התמודדויות. למשל, תמיד יש את הסיכוי שלא תצליח לעמוד במשימה כזו או אחרת, תמיד יש את החשש ממתחרה כזה או אחר, ממנהל שקיבל משימה ולא מצליח בביצוע שלה. בסוף הכול הרי מתנקז אליך. אני מסוגל לא לישון בלילות לפעמים מרוב מחשבה ודאגה לגבי עניינים שקשורים לעסק.

“כשאתה מקים עסק, אתה לא מתכנן לטווחים ארוכים של עשרות שנים. אתה עסוק בלשרוד. אני זוכר את עצמי בתחילת הדרך, מתכנן בטווחים של ‘מה יהיה בעוד שנתיים?’, כי שנה אחת חולפת מהר מדי. אחר כך כבר התחלתי להסתכל קדימה לטווח של 5 שנים. המצב בתחום האבטחה מאוד השתנה לעומת לפני 25 שנה – היום רוב החברות הגדולות הן בבעלות זרה של איזו חברה או קונצרן, שהמקור שלו נמצא בארה”ב או באירופה. אצלנו הכול נמצא כאן, והלקוח יודע שהבעלים נמצא פה וזמין עבורו. אני חושב שיש לזה יתרון גדול, לכך שאני, כבעלים, מסוגל להגיע לשטח, לפגוש את הלקוח, לראות את הקשיים במו עיניי. אני מאמין גדול בבניית מתודה של ניהול לכל התהליכים בארגון, והמתודה צריכה כל הזמן להשתנות ולהתאים את עצמה למציאות המשתנה, לטכנולוגיה שרק הולכת ומתקדמת. זה נשמע מאוד פשוט, אבל זה לא. מדובר בקליטה בלתי פוסקת של כלים טכנולוגיים שעוזרים לך בבקרה ופיקוח”.

 

רגע של משבר

“לא יודע אם יש רגע אחד ספציפי. אני טוען שהצלחה היא מאבק והתמודדות אינסופיים. גם אם אתה מצליח – שנייה אחרי שאתה מצליח, אתה מתחיל להיות מוצף בדאגות איך לשמר את ההצלחה, או איך להיות ראוי לאמון של הלקוח שנתן לך את הפרויקט. יש המון נקודות ציון בדרך שמראות כי אתה על המסלול, אבל אתה גם יודע שכמו שאתה על המסלול, יכול פתאום להגיע איזה אירוע ולהעיף אותך מחוצה לו. כל בוקר כשאני קם לעבודה, אני קם דרוך ומוכן, בדרך כלל אחרי שבלילה תוקפות אותי כל מיני מחשבות וחרדות. הדרך שלי להתמודד עם זה היא להסתכל לבעיות בלבן של העיניים, ואם יש קושי שחוזר על עצמו, אני מקפיד מאוד לרדת לשטח ולהיפגש עם העובדים, עם המנהלים בשטח, לשמוע מהם על הבעיה.

היו לי נקודות בקריירה שבהן הסתכלתי הצידה וראיתי שאני כבר מושקע בכל כך הרבה שנות עבודה ועבודה קשה, ותהיתי אם הייתי משקיע את כל המאמץ הזה בתחום אחר, אולי הפיצוי היה טוב יותר. לשמחתי, לא נשברתי. אני עדיין עובד מאוד קשה, אבל אני חושב שזה נכון לכל תחום במשק הישראלי, צריך לעבוד קשה בשביל להגיע לתוצאות”.

 

רגע של ניצחון

“ב-2001, כשחברת המיקרוצ’יפים הגדולה בעולם חיפשו חברת אבטחה, הם עשו את זה קצת אחרת ובחרו 5 חברות שיתמודדו על מכרז לבנות קונספט אבטחה עבורם. קיבלנו את הציון האיכותי ביותר עבור הקונספט שהצענו, ורק אחר כך הם תמחרו את הנושא, כך שמה שהכריע היה הקונספט המקצועי ולא המחיר. זה היה רגע מובהק של ניצחון, כי זה הדבר הכי חשוב מבחינתי”.

 

העצה הכי טובה שלי

“התמדה, התמדה, התמדה. כשאני אומר התמדה, אני מתכוון גם לעבודה קשה, אבל אם יש לך משהו שאתה מאמין בו, שאתה רואה שאתה באמת יודע להביא איזשהו ערך מוסף ואתה גם נהנה לעסוק בו, תתמיד בו לאורך זמן. בנוסף, כבעל עסק, אני חושב שהערך הכי חשוב שלנו בחברה זו המשפחתיות. למרות שאנחנו חברה גדולה, אנחנו מאוד משמרים את הנושא הזה וזה אומר שאם באים לעבוד, ועובדים קשה, אז לפחות נהנים ממקום העבודה ומהחברותא.

אנחנו מקפידים לשמר את מדיניות הדלת הפתוחה, כך שכל מי שיש לו קושי או בעיה, יכול לפנות לכל אחד מהמנהלים, גם דרך אתר האינטרנט של החברה, וכן – זה כולל גם אליי. אני מוצא את עצמי לא פעם מדבר עם עובדים ושומע על הקשיים שלהם, הרעיונות שלהם וזה ערך שהוא מאוד חשוב בעיניי”.

לקריאת הכתבה והתגובות באתר “כלכליסט”
שתפ/י את הכתבה
תגיות:
Script
שינוי גודל פונט