EN
Slider
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חדשות וכתבות

“אם המחסור בעובדים יימשך-נאריך את המשמרות ל-14 שעות”


עודכן ב
פורסם בדה מרקר בתאריך 15/07/2014 | ע”י חיים ביאור > 

בחברת צוות 3 המעסיקה מאבטחים ושומרים כבר רגילים לגיוסים של רבים מהעובדים בתקופות לחימה. את מקומם של המאבטחים הצעירים ממלאים עובדים ותיקים שכבר אינם נקראים למילואים ■ במפעלי רב־בריח ורשפים באשקלון מבטלים משמרות ונערכים לצמצום הייצור

200 מעובדי החברה הקבלנית צוות 3 גויסו בשבוע שעבר למילואים – 10% מכלל המאבטחים והשומרים העובדים בחברה, הפועלת גם בתחומי הניקיון ואחזקת המבנים. כמו כן, גויסו למילואים 20 איש מבין המנהלים ועובדי המטה של החברה.

ניר גלבוע, מנכ”ל ובעלי החברה, אומר כי הם רגילים לגיוסים פתאומיים של רבים מעובדיהם, מכיוון שרוב המועסקים בתחום האבטחה הם צעירים ברי גיוס. “מיום תחילת מבצע צוק איתן מימשנו תוכנית מגירה, שאותה אנו מפעילים בכל פעם שפורצים אירועים ביטחוניים מתגלגלים”, מספר גלבוע. “הסברנו ללקוחותינו – חברות היי־טק, דיירים של מגדלי מגורים ומנהלי מוסדות חינוך – שעקב המחסור בכוח אדם, נשלח אליהם מאבטחים ושומרים מבוגרים יחסית, בני 44 ומעלה, שכבר אינם נקראים למילואים. הלקוחות קיבלו את ההחלטה בהבנה.

“בנוסף, הארכנו את משמרות העבודה ל–10–11 שעות לעומת שמונה שעות בשגרה, וכבר הצטיידנו בהיתר ממשרד הכלכלה להאריך כל משמרת ל–14 שעות אם המחסור יחמיר – כמובן בתמורה לתשלום מוגדל עבור שעות נוספות”, הוא אומר.

ניר גלבוע | צילום: רועי זדגביל

ניר גלבוע | צילום: רועי זדגביל


בחברת רב־בריח, המייצרת דלתות פלדה ומערכות מיגון, גויסו למילואים מתחילת המבצע 24 עובדים מתוך 550 העובדים המועסקים במפעל שבאשקלון. “הגיוס בהחלט משבש את העבודה במפעל, שממילא סובל מהיעדרות של עובדים מסיבות אישיות מאז פרוץ המבצע”, אומר שמואל דונרשטיין, מנכ”ל החברה. לדבריו, הגיוס העלה את שיעור העובדים שאינם מגיעים למפעל ל–20%–22%. “נאלצנו לבטל את משמרת הלילה, הנמשכת מחצות ועד 7 בבוקר, בגלל מחסור בידיים עובדות ובגלל הרצון של עובדים, בעיקר עובדות שהן אמהות לילדים קטנים, שלא להיעדר מהבית בשעות הקטנות של הלילה. במחלקת האריזה העבודה נתקעה, מכיוון ששני האורזים הראשיים של משטחים ליצוא גויסו”.

 

שקלתם להגיש בקשה לוולת”ם (ועדה לתיאום שירות מילואים) כדי להקטין את מספר העובדים המתגייסים?

דונרשטיין: “הגשנו בקשה רק לגבי מהנדס תעשייה וניהול המועסק אצלנו בתפקיד מפתח באולם הייצור. ולת”ם קיבל את בקשתנו ואישר לו להשתחרר מהמילואים, אבל הגדוד שלו, שאינו מוכן לוותר על שירותיו, הגיש ערעור, ואני ממתין להחלטה הסופית”.

במרחק הליכה ממפעל רב־בריח שוכן מתחרהו הקטן יותר, מפעל רשפים, המעסיק 200 עובדים. לדברי המנכ”ל רפי סלהוב, 25 מהעובדים, מהם 20 פועלי ייצור, נקראו למילואים. “אין טעם שאבקש מהצבא לשחרר חלק מהעובדים, כי אני יודע שאין מה לעשות בעניין”, הוא אומר. “אני נערך להקטנת הייצור. כל אזעקה שמושמעת גורמת להפסקת העבודה לכמעט חצי שעה. עד כה אנו יכולים להכיל את ההאטה, אך אם העובדים יהיו בשירות מילואים ממושך, ייגרם לחברה נזק, שגם הפיצוי מהמדינה כנראה לא יכסה”. לדבריו, רשפים מעכבת משלוחי יצוא כבר שבועיים עקב ההאטה בייצור, “אבל מזמיני הסחורה מקבלים את המצב בהבנה”.

רפי סלהוב, מנכ"ל רשפים

רפי סלהוב, מנכ”ל רשפים


למה שלא תגייס עובדים זמניים כדי למלא את מקומם של אלה שנקראו למילואים?

“אין סיכוי שאצליח לגייס כוח אדם זמני, ולא רק בגלל שהמפעל נמצא תחת מטר טילים. אנחנו מציעים שכר התחלתי לא רע של 7,000 שקל – אבל אין מועמדים”.

 

הכתבה באתר דה מרקר
שתפ/י את הכתבה
תגיות:
Script
שינוי גודל פונט