EN
Slider
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
חברת אבטחה, חברת שמירה, מוקד ומערכות מיגון, שירותי ניקיון  - צוות 3
מאמרים מקצועיים

כיצד תזהו מצלמת אבטחה איכותית ?


עודכן ב

מצלמת אבטחה איכותית חשובה מאוד. עקב ריבוי התחרות בשוק תחום מצלמות האבטחה, ניתן למצוא היום מגוון רחב מאוד של סוגי מצלמות אבטחה וקל ליפול בפח ולרכוש מצלמת אבטחה שאיננה איכותית ואינה יכולה לספק לנו את המבוקש ברמה מקצועית ויעילה.

טיפים מקצועיים שיסייעו לכם לזהות מצלמת אבטחה איכותית.

כיום, רוב מצלמות האבטחה מיוצרות בסין. כאשר מבטיח לכם הסוכן או המתקין כי מדובר במוצר שהוא ישראלי או איטלקי דעו לכם כי ישנה סבירות גבוהה שלפחות חלק מהחלקים המרכיבים את המצלמה יוצרו בסין.

סביר להניח כי תוכלו לדעת לפי המחיר איזה מוצר יוצר בסין ואיזה בארצות אירופאיות או אפילו בישראל. ישנן אלפי דרכים להוזיל את המחיר של המוצר המוגמר, החלפת רכיבים בזולים יותר כשהמשמעות היא רכיבים איכותיים פחות ומוצר פחות איכותי.

אז איך תדעו שהמוצר אותו אתם רוכשים הוא איכותי ?

כיצד תזהו מצלמת אבטחה איכותית ?כדי לדעת זאת יש צורך בהבנה בסיסית בתחום מצלמות האבטחה. להלן מידע חשוב ובסיסי. כפי שאמרנו ישנם סוגים שונים של מצלמות אבטחה : מצלמת גוף, מצלמת כיפה, מצלמת אינפרא אדום ועוד.

מצלמות גוף

מצלמות אבטחה מסוג מצלמת גוף בדרך כלל מגיעות ללא עדשה ויש צורך להתאים את העדשה לצורכי המקום, תנאי התאורה, מרחק הצילום ועוד.

במצלמות אבטחה מסוג גוף נשתמש כאשר יש צורך בצילום איכותי, צילום ממרחקים ובעיקר כשיש צורך בעדשות מיוחדות. מצלמות אבטחה אלו רגישות לגשם, אבק ותנאי מזג האוויר ולכן כאשר מציבים אותן בחוץ, יש למגן אותן בהתאם.

מצלמות כיפה

מצלמות אבטחה מסוג מצלמת כיפה בדרך כלל יותקנו במשרדים, בקניונים וחנויות. במצלמת אבטחה מסוג זה לא ניתן לדעת לאיזה כיוון מופנית מצלמת האבטחה בשל החיפוי הכהה ולכן מצלמת כיפה נפוצה ביותר גם מבחינה אסתטית. ישנם מספר סוגים של מצלמות כיפה, עם 4 עדשות המכסות זווית צילום רחבה מאוד.

יכול לעניין אותך גם מערכות אזעקה  |  שירותי מוקד  |  חבילת מיגון

מצלמות אינפרא אדום

ישנן מצלמות אבטחה מסוג אינפרא אדום המשלבות צילום לילה ואור יום, מצלמות חיצוניות ופנימיות. המחירים משתנים בהתאם לאיכות וסוג הטכנולוגיה, בד”כ מצלמות אבטחה לראיית לילה יהיו יקרות יותר ממצלמות אבטחה שאינן ניתנות לראייה בלילה וכמובן שמחיר המצלמה יהא גבוה יותר בהתאם לאיכות המוצר.

מצלמות IP

מצלמת אבטחה IP מאפשרת צילום והקלטה ואפשרות של צפייה בזמן אמת. למצלמת אבטחה זו יש יכולת אבחנה בפרטים גבוהה יותר.

הן מצלמות אבטחה יותר מתוחכמות וברמת הטכנולוגיה מתקדמות יותר. בנוסף, איכות התמונה גבוהה יותר ובמקרים של פריצה מאפשרת זיהוי של הפורצים. במקרים בהם יש הפסקת חשמל ישנו גיבוי שמתחיל לפעול על מנת לא להפסיד דקות צילום.

מצלמת IP ניתן לחבר למוקד מבצעי. כאשר מתקבלת אזעקה, המוקדנית מתחברת מרחוק למצלמות האבטחה, לצפות במתרחש בזמן אמת ובמידת הצורך לשלוח סייר למקום.

מצלמה נסתרת

מצלמה נסתרת כשמה כן היא. נסתרת מן העין כך שהמצולם אינו יודע על קיומה. ניתן להתקין מצלמה נסתרת כמעט בכל מקום שנרצה. המצלמה לרוב תהיה מוסלקת בעצמים דומים הנמצאים בשטח בו נרצה לצלם. לדוגמא, ניתן להסליק מצלמה נסתרת בתוך בובה בחדר ילדים בכדי לצפות במטפלת שנשאה בבית לבד עם ילדכם. במשרד ניתן להסליק מצלמה נסתרת בשעון שנמצא על השולחן או תלוי על הקיר בכדי לתעד פגישות. בבתי עסק או מקומות ציבוריים ניתן להחביא את המצלמה בגלאי נפח או ספרינקלרים שנמצאים כמעט בכל מקום ובאופן טבעי לחלוטין. מצלמות נסתרות נבדלות באיכויות שלהן כמובן לפי פרמטרים שונים, רגישות לאור, רמת רזולוציה, עיצוב ועוד.

מצלמה ממונעות (P.T.Z)

מצלמות אבטחה ממונעת מחוברות למנועים וניתנות לשליטה מרחוק באמצעות סטיק או לחצנים בממשק אינטרנטי. המנוע המותקן למצלמה מאפשר להזיז את המצלמה ימינה – שמאלה ולמעלה – למטה. במצלמות אלה ניתן לשלוט גם על הפוקוס (חדות התמונה) ועל הזום (התקרבות והתרחקות מהעצם המצולם). השליטה מתבצעת ע”י תוכנת מחשב או מקלדת נפרדת עם סטיק לתזוזה ידנית. חסרונה של המצלמה הוא במחירה הגבוה יחסית לשאר המצלמות הקיימות עליהן כתבנו עד כה.

לסיכום, הדרך לדעת האם המשווק איתו נפגשתם מוכר לכם מוצר איכותי היא ע”פ השאלות שאותן הוא שואל, הדרך בה הוא מתאים את סוג מצלמת האבטחה לצורכי המבנה ואופי המקום וכמובן מפרט המוצר ועמידה בתקן הישראלי.

שימו לב שכל מצלמה שנמכרת לכם מגיעה באריזה מקורית עליה כתוב את שם היצרן, ארץ היצור ומפרט טכני. לרוב תמצאו בתוך האריזה חוברת הסבר בו יפורטו כל הפרמטרים והתכונות של המצלמה.

יש לכם שאלות נוספות ?
רוצים לשוחח חינם עם יועץ המיגון שלנו ?
שתפ/י את הכתבה
Script
שינוי גודל פונט